Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Univerzivní fotbalová liga: UK Praha – ZČU Plzeň

Měl jsem z toho obrovský respekt, přiznal Novotný, který prožil vítězný comeback

Dres Motoru si znovu oblékl po 19 letech a byl to vítězný návrat. Zkušený útočník Jiří Novotný pomohl při záskoku Českým Budějovicím v 15. kole extraligy k výhře nad Hradcem Králové 4:3. Zda osmatřicetiletý mistr světa z roku 2010 z Německa přidá při rozsáhlé marodce Jihočechů další zápasy, se ale teprve uvidí.

Jiří Novotný
zdroj: hcmotor.cz

Novotný přiznal, že byl na začátku nervózní. "Pak jsem si řekl, že si to užiju. Měl jsem z toho obrovský respekt, naskočit z krajské ligy do extraligy, ještě k tomu do takového zápasu. Nechci si fandit, ale myslím si, že moc lidí by na to koule nemělo. Doufám, že jsem klukům alespoň trochu ke třem bodům pomohl," řekl klubovému webu Novotný.

V minulé sezoně ještě hrál Novotný ve Švýcarsku za Ambri-Piottu, ale teď to byl podle něj velký skok. "Bylo to extrémně těžké. Je to ale hodně o nastavení v hlavě. S klukama jsem byl na pár trénincích, ale trénink je úplně něco jiného než zápas. Další zápas nás čeká až v pátek, teď si odpočineme a domluvím se s trenéry, jak to bude dál," prohlásil Novotný.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání České Budějovice – Hradec Králové

V pátek hostí Motor mistrovský Třinec a o startu Novotného se teprve rozhodne. "Uvidíme, já jsem přišel pomoci kvůli marodce, promluvíme si a nechme se všichni překvapit. Vliv na pokračování má ještě moje práce ve Švýcarsku, dá se to sice skloubit, ale není to nic jednoduchého," podotkl Novotný, který působí jako hráčský agent ve společnosti Global Management Group.

O výpomoci hodně přemýšlel, ale nakonec Motoru kývl. "Řekl jsem, že chci skončit, ale v útoku onemocněli čtyři kluci a Motor mi dal tenkrát šanci jít do velkého hokeje z Jindřichova Hradce, kde jsem vyrůstal, tak jsem to chtěl vrátit," řekl bývalý hráč Buffala, Washingtonu a Columbusu v NHL i Atlantu Mytišči, Barysu Astana, Lva Praha, Lokomotivu Jaroslavl, Traktoru Čeljabinsk a Lady Togliatti v KHL.

Na ledě proti Hradci Králové strávil rovných 15 minut, zahrál si přesilové hry i oslabení. "Byl jsem překvapený, ale měl jsem obrovské rezervy v obranném pásmu a na buly. Ale to se dalo čekat, že to nebudu vodit, špatné to ale nebylo. Více jsem se zadýchával, u nohou jsem věděl, že to nebude nic extra. Hrál jsem, jak nejlépe jsem mohl," uvedl Novotný.

O zážitky se mohl podělit s rodinou, která si jeho comeback nenechala ujít. "Byla tu rodina, mamka s taťkou, můj syn, který mě mohl po dlouhé době vidět. Dřív z toho neměl rozum, byl malý, za to jsem hodně šťastný. To byl můj hnací motor," dodal Novotný.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy