Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

McCormack dostal za doping trest na deset měsíců. Klíma a Štohanzl ještě čekají

Jako první padlo v dopingové kauze rozhodnutí u kanadského hokejisty Graema McCormacka. Obránce Hradce Králové dostal za doping od Národního rozhodčího soudu pro sport trest zákazu činnosti na deset měsíců. Pozitivní test měli v průběhu loňského semifinále play-off extraligy i další dva hráči Mountfieldu, útočníci Kevin Klíma a Martin Štohanzl. Výše jejich trestů zatím není známá, lze ale předpokládat, že budou stejné. Klub na pátek svolal tiskovou konferenci, na které se chce k situaci vyjádřit.

Obránce Mountfieldu HK Graeme McCormack slaví gól
zdroj: ČTK autor: David Taneček

"Hokejový klub Mountfield HK, a. s., obdržel dne 25. 1. 2024 od právního zástupce hráčů, JUDr. Jana Šťovíčka, Ph.D., rozhodčí nález Národního rozhodčího soudu pro sport v řízení vedeném proti Graemu McCormackovi, kterému byl uložen trest zákazu činnosti končící 9. února 2024," uvedli Východočeši na webu. McCormack měl stejně jako Klíma a Štohanzl pozitivní test 9. dubna po čtvrtém zápase semifinále mezi Hradcem Králové a Vítkovicemi.

Informace o pozitivním testu trojice hradeckých hráčů vyšly najevo v květnu, klub následně oznámil, že do vyřešení případu všem pozastavil smlouvy a vyřadil je z kádru. Podle neoficiálních informací hráči užili doplněk stravy, na jehož obalu nebyla přítomnost zakázané látky uvedena. Měl jim pomoci lépe se vyrovnat s následky chřipky, kterou předtím prodělali.

McCormackovi, Klímovi i Štohanzlovi hrozil trest zastavení činnosti až na čtyři roky, který navrhoval i ředitel Antidopingového výboru Martin Čížek. Ten se již vyjádřil, že se proti rozhodnutí Národního rozhodčího soudu pro sport zřejmě odvolá. "Velmi pravděpodobně se odvoláme i vzhledem k tomu, o jakou soutěž se jedná a v jaké fázi soutěže k tomu došlo," uvedl Čížek pro sport.cz.

Situaci bude řešit i vedení extraligy, které čekalo na rozhodnutí rozhodčího soudu. "Pozitivní nález trojice hráčů od samého počátku chápu jako velice závažný a věřím, že takto k němu bude přistupovat i disciplinární komise extraligy," uvedl ředitel soutěže Martin Loukota v tiskové zprávě. Uvedl, že komise zasedne poté, co získá pravomocné rozhodnutí. "Poté komise zasedne v plném složení a rozhodne o udělení přiměřené sankci klubu. Určitě se bude brát v potaz míra zavinění hráčů i klubu," dodal Loukota.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články