Následuje
Jihostroj České Budějovice - Kladno volejbal cz

Marha našel práci po konci v Pardubicích rychle, sáhl po něm Hradec

Hradec Králové - Hokejový útočník Josef Marha zamířil po rozvázání smlouvy s Pardubicemi podle očekávání do Hradce Králové. Mountfieldu se sedmatřicetiletý centr upsal do konce sezony. "V Hradci jsem vyrůstal, začínal s hokejem, nikdy by mě nenapadlo, že tu budu ještě hrát extraligu. Hraje se tu obranný styl hry, což by mi mělo vyhovovat. Uvidíme," řekl k příchodu do druhého týmu extraligové tabulky.

Josef Marha
zdroj: ČTK autor: Pavel Paprskář

Marha už v Hradci Králové, kde s hokejem začínal, trénoval. "Zná zdejší prostředí a měl velký zájem o působení u nás, proto jsme se rozhodli jej angažovat. Věřím, že bude pro tým prospěšný a vhodně doplní kádr," prohlásil generální manažer klubu Aleš Kmoníček.

Do Pardubic přišel Marha v létě po 12 letech strávených ve švýcarském Davosu, se kterým získal pět mistrovských titulů. Za Pardubice sehrál 23 utkání a připsal si šest bodů za dvě branky a čtyři asistence.

"Trenéři chtěli od začátku sezony přivést jednoho kvalitního a zkušeného centra, a když se Josef objevil na trhu, měli o něho velký zájem. Jsem tedy rád, že se nám podařilo hráče trenérům přivést," uvedl Kmoníček.

Marha opustil Hradec Králové v šestnácti letech a zamířil do Jihlavy. V Dukle si zahrál tři sezony v nejvyšší soutěži a v roce 1995 odešel do zámoří. Tam do roku 2001 sehrál v NHL za Colorado, Anaheim a Chicago 159 zápasů a připsal si 53 bodů za 21 branek a 32 asistencí. Pak odešel do Davosu, se kterým spojil největší část kariéry.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy