Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Peter Šťastný

Mám skvělé spoluhráče, trenéři mi věří, chválí nejlepší extraligový střelec Říčka

Robert Říčka se podepsal dvěma góly pod výhru Pardubic 3:2 po nájezdech v Třinci. Dvaatřicetiletý útočník si tak upevnil vedení v tabulce extraligových střelců, v této sezoně se už trefil jedenáctkrát.

Robert Říčka se raduje z branky
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

"Lepí mi to. Mám skvělé spoluhráče, trenéři mi věří. Jsem rád, že můžu týmu takhle pomáhat. Užívám si to," uvedl Říčka, který přestoupil do Pardubic ze Sparty, za kterou dal minulou sezonu 15 branek. Jeho osobním maximem v extralize je 18 tref ze sezony 2015/16.

Za autora obou jeho branek, kterými dostal Pardubice v první třetině do vedení 1:0 a 2:1, ale oznámil původně hlasatel jiné hráče. "Říkal jsem si, že budu muset dát ještě třetí, aby se konečně zkusili trefit," pousmál se Říčka.

K opravě došlo během jeho vyloučení a pobytu na trestné lavici. Dodal, že góly nereklamoval. "Vím, že špatně hlásili asistenci. Tak jsem jim jen říkal, že mají špatně i asistence, když se na to pan ptal," vysvětlil.

Obě své trefy označil za šťastné. "Juraj Mikuš mi to u prvního dal (na hranici brankoviště), obránce mi zablokoval hokejku a šlo to od mé brusle. U druhého jsem střílel a od holeně třineckého obránce se puk odrazil do branky," upřesnil Říčka. "Byly to šťastné góly, žádné hezké akce jako v minulých zápasech. I takové se ale počítají," podotkl.

Pardubice přijely s defenzivní taktikou, v zápase vyslaly jen 17 střel. "Snažili jsme se hrát dobře z obrany. Ráno nám vypadli dva hráči (Košťálek, Cienciala), na poslední chvíli jsme tak pozměnili sestavu. Jeli jsme trošku oslabení, ale myslím, že jsme hráli dobře a že jsme dobře bránili. I ten gól na 2:2 bylo takové nahození od modré čáry. Škoda, věřil jsem, že už to ubráníme," řekl.

Říčka dostal důvěru i v rozstřelu, ve čtvrté sérii ale neuspěl. Nájezdy rozhodlo až desáté kolo, ve kterém se prosadil Patrik Poulíček. Před ním skórovali na obou stranách pouze dva střelci. "Některé byly krásné, jinde to gólmani (domácí Mazanec a hostující Klouček) super vychytali. Zaslouží si kredit. Bylo to kdo s koho a jsme rádi za dva body," uzavřel Říčka.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy