Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec

Loni to byla tragédie, snad nastává restart, věří Zaťovič s návratem diváků do hlediště

V dresu Komety ho čeká už šestá sezona. A znovu do ní půjde s kapitánským céčkem na dresu. Martin Zaťovič však doufá, že nový ročník bude v hodně věcech jiný než ten poslední. Ať už atmosférou, kdy se fanoušci vrací na stadiony, tak i výsledky brněnského celku, který prošel po sedmém místě velkou obměnou.

Martin Zaťovič
zdroj: ČTK autor: Šálek Václav

Tým, kterému velí, prošel během přípravy radikálním řezem: je v něm 12 nových jmen. "Je tu řada nových hráčů, musíme si na sebe zvyknout, ale noví kluci zapadli do kabiny, takže žádný problém není. V kabině je hodně Slováků, taky Američanů, takže my už jsme v menšině," prohlásil s nadsázkou.

Zaťovič nicméně věří, že na ledě bude Kometě vše klapat. "Některé hráče známe z dřívějška, někteří jsou sice neokoukaní a moc lidí je nezná, ale právě proto se můžou ukázat. Přínosem by měli být," řekl útočník, který v uplynulé sezoně nasbíral 39 bodů za 15 branek a 24 asistencí.

"Kluci, co přišli, dobře pracují, ukázali se v přípravě, ale teď bude důležité, aby se to přeneslo do mistrovských utkání. Čeká nás těžká soutěž, ale my se s ní popereme," řekl Zaťovič.

V minulých letech naslouchali Brňané pokynům majitele klubu a trenéra Libora Zábranského, nyní je mužstvu udílí kouč Jiří Kalous. "Každá změna na takovém postu je výrazná, každý trenér má svoje věci, které chce praktikovat. Trenér má svoji vizi, k níž nás vede, přišel také nový kondiční trenér," dodal Zaťovič.

Kometa v přípravě neprohrála a fanoušci jsou před startem extraligy plní optimismu. "Sebevědomí je potřeba, ale výhrám v přípravě nepřikládám velkou váhu. Liga pro nás začíná ve středu a to bude něco úplně jiného," řekl kapitán před utkáním v Karlových Varech.

Je nám líto, video expirovalo.
Třinec přivedl na poslední chvíli Daňa, Kometa byla v přípravě stoprocentní

Na tiskové konferenci trenér Kalous neprozradil, kde by si přál, aby Kometa skončila; názor hráčů ve stejném duchu vyjádřil i Zaťovič. "V Kometě jsou vždy ty nejvyšší cíle. Ale podobných adeptů na ně bude hodně. Já se na to těším, bude to zajímavá sezona," uvedl.

Novinkou v Kometě je záložní B-tým, který bude hrát třetí nejvyšší soutěž. Teoreticky se tak může stát, že i zkušení hráči mohou při výpadku formy přejít do béčka. "Ještě jsem to od trenéra neslyšel, ale může se to stát," pousmál se kapitán.

Do hledišť se vracejí diváci a to Zaťoviče nesmírně těší. "Je to pro hráče velmi pozitivní, diváci nás dokáží povzbudit a hnát dopředu. Je to i pro ně skvělá zpráva, budou mít zase svoji oblíbenou zábavu. Loni to byla sportovní tragédie a já věřím, že nyní nastane restart nejen hokeje, ale i celého sportu," doplnil Zaťovič.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy