Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Proti hendikepu

Liberec vyhrál ve Vítkovicích a zrušil ostravskou kletbu

Ostrava - Raketový nástup a dva góly v úvodních dvou minutách vynesly hokejistům Liberce vítězství 5:1 ve Vítkovicích, kterým ukončili čtyřleté čekání na výhru na ostravském ledě. Po dvou brankách zaznamenali Antonín Dušek a Lukáš Krejčík. Gólman Ondřej Pavelec vychytal Bílým Tygrům druhé vítězství v řadě, což se Severočechům podařilo poprvé v sezoně.

Radost hokejistů Liberce
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Vítkovice strávily úvod utkání duchem ještě v šatně. Ze spánku je nevytrhla ani rychlá branka Duška, který už po 23 sekundách těžil z Nedvědovy přihrávky před branku. Elitní řada hostů se po dalším střídání zase vrátila na led a byl z toho opět gól. Do dvoubrankového vedení poslal Severočechy už v čase 1:52 znovu Dušek, jehož před brankou nedokázal obsadit Rehák.

Domácí se z liberecké převahy vymanili ve druhé desetiminutovce. Ujčíkovu gólovou ránu lapil Pavelec, a když domácí začali přebírat otěže, uzemnil je třetí brankou Urban, který měl opět spoustu času na dorážku z předbrankového prostoru.

To už nevydržel brankář Málek a vůbec poprvé v sezoně pustil na led Šindeláře. Toho mohl gólově uvítat zase Urban, po Malíkově chybné rozehrávce však blafákem trefil jen tyčku. Vítkovická snaha po zvratu ve druhé třetině narážela na Pavelce. Sólo neproměnil Walker, z protiútoku naopak Krejčík snadno objel Sedláka a přidal čtvrtou branku.

Pavelec pak zlikvidoval další vyloženou šanci Szturcovi a Vítkovice nastartovala snad až pěstní výměna mladíka Walkera s o hlavu větším Čuttou, po které domácí měli početní výhodu a Ujčík už ji dokázal přetavit v kýžený gól. Jenže Vítkovičtí i v nástupu do třetí části promarnili několik slibných momentů a pátý gól Krejčíka po libereckém brejku jim nadobro vzal vítr z plachet. Zápas už se jen dohrál, domácí přesto v závěru vylekal Filippiho faul na Poláka, po němž obránce St. Louis odkulhal předčasně do kabiny.

HC Vítkovice Steel - Bílí Tygři Liberec 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 39. Ujčík (Burger, Malík) - 1. Dušek (P. Nedvěd, Bulíř), 2. Dušek (P. Nedvěd, Šmíd), 16. Urban (Cebák), 26. L. Krejčík (Havíř, Kica), 46. L. Krejčík (Urban). Rozhodčí: Hradil, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:4, navíc Walker (Vítkovice) a Čutta (Liberec) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 3 787.

Vítkovice: Málek (16. Šindelář) - Malík, Rehák, Sloboda, Barinka, R. Polák, Voráček, Sedlák - Ujčík, Burger, Szturc - Huna, Roman, Klimek - Šedivý, Strapáč, Walker - Svačina, Hlinka, Kucsera. Trenéři: Trličík a Moták.

Liberec: Pavelec - Čutta, Šmíd, Čakajík, Havíř, Cebák, Výtisk, Kajínek - Bulíř, P. Nedvěd, Dušek - Bárta, Urban, Filippi - Kudrna, Roman Vlach, Psota - L. Krejčík, Galamboš, Kica - Špaček. Trenéři: M. Jelínek, Pešán a Kapoun. 

Zdeněk Moták (Vítkovice): "Liberec zažívá euforii, my zase zmar. Po stupidních, naivních a dětinských chybách v obraně jsme pustili Liberec do třígólového vedení. Společně s tím o výsledku rozhodla naše střelecká nepotence. O stavu Romana Poláka zatím nemáme přesné informace, leduje kotník, ale doufáme, že to do neděle bude v pořádku. Pokud jde o útočníky Tomáše Káňu a Hrušku, nemám kompetence se k tomu vyjadřovat. V sestavě nebyli, ale stále s námi trénují."

Marian Jelínek (Plzeň): "Obrovská euforie, zvlášť v situaci, v jaké se nacházíme. Tři body pro nás mají obrovskou cenu. Základem byly samozřejmě dva rychlé góly v úvodu. Cestou do Varů jsme zabloudili a jeli oklikou, dnes jsme měli časovou rezervu a řidič bez nějakého vysvětlení sjel z dálnice a jel do Ostravy jinudy. Takže asi i pověrčivost k tomu patří. Asi budeme jezdit samými oklikami."

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy