Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Liberec poprvé trénoval pod Čadou, ten chce s týmem do play-off

Liberec - Kouč Rostislav Čada poprvé vedl trénink hokejistů Liberec, na jejichž lavičku byl jmenován ve čtvrtek po odvolání Pavla Hynka. Šedesátiletý kouč, který na začátku sezony na vlastní žádost skončil ve Slovanu Bratislava hrajícím Kontinentální ligu, přiznal, že byl v kontaktu s vedením Bílých Tygrů už od začátku týdne. Severočeský klub by rád vrátil na pozice v play-off. "Ocitl jsem se tady, protože jednání byla velice krátká, konkrétní a vyústila ve velmi rychlou dohodu. Začala tento týden v pondělí," řekl Čada.

Rostislav Čada
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Bílí Tygři jsou aktuálně v extralize desátí s jedenácti body, v deseti zápasech si připsali tři výhry v běžné hrací době, jedno vítězství v nastavení a šest porážek. "Přišel jsem pracovat a dosáhnout ve spolupráci s hráči a realizačním týmem toho nejlepšího výsledku a výkonu. Věřím, že se nám to podaří zlepšit. Je to naším společným úkolem," uvedl Čada.

Liberec po účasti v semifinále v roce 2012 v další sezoně zachraňoval nejvyšší soutěž až v baráži a loni po devátém místě v základní části vypadl s Vítkovicemi 0:3 na zápasy. "Vedení mi nedalo žádný cíl, ale myslím, že je jasný. Má ho drtivá většina týmů české extraligy, víme o něm a budeme se ho snažit splnit," naznačil, že se očekává účast v play-off.

Svým novým svěřencům naordinoval na úvod tvrdší trénink. Bílí Tygři pod ním nastoupí poprvé až v neděli na ledě Litvínova. "Pro mě byla důležitá reakce hráčů a ta byla určitě dobrá. Jinak jsem si všiml spousty nedostatků i spousty pozitivních věcí," popisoval dojmy z první přípravy.

Pro zlepšení výsledků Liberce je podle něj potřeba zapracovat na hře v oslabení i přesilovkách. "Jsou to první dojmy. Doufám, že se budou u pozitivních věcí častěji potvrzovat. A ty negativní se snad budou odstraňovat ve větší míře a zmizí z výkonu hráče a mužstva," doplnil Čada.

Ve své dlouholeté trenérské kariéře má za sebou v české extralize jen krátká působení v Plzni a Kometě Brno. Naposledy vedl v KHL Slovan Bratislava, tam překvapivě skončil v polovině září. "Začínal jsem ve Slovanu třetí sezonu a letos jsem odcházel ze čtvrtého místa.

Dá se říct, že začátek byl velmi dobrý, vyhráli jsme i na ledě obhájce Gagarinova poháru (Magnitogorsku). Skončil jsem z nějakých takových osobních důvodů. Bylo to čistě moje rozhodnutí," uvedl ke konci ve Slovanu.

Je nám líto, video expirovalo.
Čada přichází zvednou Liberec, cílem je play-off
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy