Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Kysela dostal pokutu za slova o korupci, sejde se s Polákem

Praha – Robert Kysela nedávno rozpoutal bouři, jež se prohnala extraligovým hokejem. Generální manažer hokejistů Litvínova po utkání jeho celku se Zlínem obvinil rozhodčí z tendenčního řízení zápasu a nastínil, že za vším by mohla být korupce. Teď ho za jeho slova stihla pokuta 20 tisíc korun, což je ovšem částka nižší než minimální trest stanovený předpisy.

Robert Kysela
zdroj: ČTK autor: Libor Zavoral

Disciplinární komise řešila Kyselovy výroky v České televizi i další vyjádření v médiích. "Robert Kysela se dopustil přestupku poškození pověsti extraligy. Ten spočíval především v tom, že obvinil rozhodčí z tendenčního řízení utkání a v souvislosti s tím citoval anonymní e-mailové zdroje zmiňující možné korupční jednání, aniž by takové jednání bylo jakkoli doloženo," uvedl v tiskové zprávě šéf disciplinární komise Karel Holý.

Podle herního řádu extraligy může její ředitel Josef Řezníček za výroky poškozující dobré jméno soutěže udělit pokutu minimálně 50 tisíc korun. Kysela dostal po jednání disciplinárky nižší trest. "Předseda disciplinární komise vzal v potaz, že na jednání Asociace profesionálních klubů ledního hokeje a v následných rozhovorech pro sdělovací prostředky projevil Robert Kysela nad svým jednáním lítost, přičemž uznal, že jeho vyjádření byla nešťastná, nevhodná a bez podložených důkazů," uvedla disciplinární komise.

"Už jsem dostal 20 tisíc pokutu od BPA jako od hlavního marketingového partnera (extraligy), takže je to dohromady 40 tisíc. Asi nebudou doma Vánoce," reagoval na finanční postih Kysela. "S odstupem času, byť si stojím za nějakými názory a hlavně za pohnutkami, které mě k tomu vedly, musím uznat, že ta vyjádření byla do tisku nevhodná. A musím říct, že kdybych byl na Řezníčkově místě, tak bych postupoval stejně," doplnil Kysela vážněji.

Pokutu proto přijal, i když svá vyjádření nepovažuje za extra dramatická. "Ale samozřejmě v okamžiku, když se použijí taková expresivní slova, se stane, že to některá média posunou dál. Třeba to i trochu překroutí nebo to použijí v jiných souvislostech a kontextu a na konec je z toho taková aféra," uvedl Kysela, který přiznal, že podobná vyjádření do sportu nepatří.

Nezměnil ale názor, že výkon rozhodčího Romana Poláka v daném duelu byl katastrofální. Omlouvat se mu nehodlá. V pátek dopoledne se má Kysela s Polákem setkat, tento pokus o cestu ke smíru zorganizoval ředitel extraligy Řezníček. "Chce, abychom si to vyříkali jako chlapi, a já si myslím, že tím by to mělo skončit," myslí si Kysela.

Robert Kysela:

Robert Kysela"Musím říct, že samozřejmě nevěřím tomu, že by v dnešní době někdo někomu platil, aby něco ovlivnil. To je holý nesmysl. Ale do Romana Poláka jsem zajel a úmyslně, protože si myslím, že nás v tom zápase jednoznačně poškodil."

Hořava pokutu platit nehodlá, radši skončí s trénováním

Pokutu ve výši 10 tisíc korun už po stejném utkání dostal Litvínov za vyjádření trenéra Severočechů Miloslava Hořavy. Ten neadresně zhodnotil výkon rozhodčích, což se v den zápasu podle herního řádu nesmí. Hořava ale s pokutou nesouhlasí a prohlásil, že ji nezaplatí a raději prý skončí s trénováním.

"On toho řekl daleko méně, nepoužil takto výrazná slova. Myslím si, že by ho asi trestat neměli. Ale je to otázka. Miloš je rozumný kluk a já bych zatím neřekl, že jsme přišli o trenéra," podotkl Kysela, podle kterého existuje možnost, že se Hořava proti trestu odvolá.

A Kysela věří, že by mohl uspět. "Udělal to poprvé. Myslím, že je všeobecné braný a známý jako slušný a klidný trenér. Nikoho na té tiskovce nejmenoval, obecně tam nepadlo ani slovo rozhodčí. Byl v nějakých emocích, myslím si, že ten trest je pro něj možná trošku přísný. Nehledě na to, že ten další sled událostí mu dal víceméně za pravdu, že to nebylo dobře odpískané," dodal Kysela.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy