Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Evropská liga UEFA

Kýhos končí v Třinci, o jeho nástupci vedení klubu zatím nemá jasno

Třinec - Trenér Vladimír Kýhos skončil na lavičce třineckých hokejistů. Vedení druhého klubu základní části extraligy ho po vyřazení ve čtvrtfinále play-off s Chomutovem odvolalo, i když měl smlouvu ještě na příští sezonu. Podle sportovního manažera Ocelářů Jana Peterka klub pracuje se čtyřmi možnostmi, kdo Kýhose v roli hlavního trenéra nahradí. 

Vladimír Kýhos
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

Šedesátiletý kouč se silným týmem nenaplnil ambice a musel odejít. Kýhos se na rozchodu dohodl na dnešní schůzce s vedením klubu. "Přiznám se, že vyřazení ve čtvrtfinále bylo pro mě obrovským zklamáním. Následně jsem připravil pro vedení klubu hodnotící zprávu o uplynulé sezoně a na společné, a chtěl bych zdůraznit kultivované schůzce jsme došli po vzájemné dohodě k závěru, že se naše cesty rozejdou," řekl Kýhos.

Bývalý kouč Litvínova, Brna, Chomutova nebo Hradce Králové s týmem odehrál impozantní úvodní čtvrtinu dlouhodobé části, ale pak měly výkony Třince sestupnou tendenci. Nepřesvědčivá představení vygradovala v play-off.

Je nám líto, video expirovalo.
Kýhos skončil v Třinci, nástupcem může být Varaďa, říká Antoš

Tam Oceláři nečekaně zůstali na štítě sedmého týmu základní části Chomutova. Kouč si to navíc v prosinci rozházel s částí třineckého publika kvůli sporu a následnému odchodu třinecké modly Jiřího Polanského.

"I přes druhé místo po základní části a tím i zajištění účasti v příštím ročníku Ligy mistrů je výsledek v play-off s tak silným týmem, jaký jsme měli, brán jako velké zklamání. Chomutov jsme v šesti čtvrtfinálových zápasech neporazili ani jednou v řádné hrací době," uvedl prezident klubu Ján Moder.

Jméno nového trenéra Třinec oznámí do několika týdnů. Podle některých informací je jedním z kandidátů kouč reprezentační osmnáctky a bývalý třinecký útočník Václav Varaďa. "Aktuálně uvažujeme nad čtyřmi variantami. S některými vytipovanými adepty už proběhla i první jednání. Osobně bych si přál, abychom jméno nového kouče zveřejnili nejpozději se začátkem letní přípravy. Ta by měla začít podle původního plánu 2. května," řekl Peterek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy