Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Paralympijský magazín

Kvapila zase láká zahraničí, po dvou sezonách končí v Liberci

Oblékal dres pěti klubů v KHL, přidá do sbírky třeba šestý? Zřejmě bodově povedená minulá extraligová sezona vnukla hokejistovi Marku Kvapilovi myšlenku zase zkusit zahraničí. Čtyřiatřicetiletý útočník se domluvil s vedením vicemistra Liberce na předčasném ukončení smlouvy, která měla platnost ještě na příští sezonu.

Marek Kvapil
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

"S Markem už nepočítáme. Sám se rozhodl, že si najde zahraniční angažmá, na což jsme reagovali rozvázáním smlouvy. Přeju mu, ať si práci v cizině najde," uvedl sportovní manažer Filip Pešán pro deník Sport, který o odchodu mistra světa z roku 2010 z Liberce informoval.

Kvapil přišel na sever Čech v listopadu 2017 poté, co předčasně skončil v Chabarovsku v Kontinentální lize.

Následně se stal Kvapil jednou z klíčových postav Bílých Tygrů. V základní části poslední sezony byl s 32 góly a 57 body nejlepším střelcem i nejproduktivnějším hráčem týmu. V play-off nasbíral stejně jako Michal Birner 13 bodů a pomohl týmu k postupu do finále, ve kterém Liberec prohrál s Třincem.

O angažování Kvapila projevila zájem Sparta, hráč však údajně preferuje odchod do zahraničí. V minulosti Kvapil hrál čtyři roky v zámoří, v KHL oblékal dresy Dynama Moskva, Čerepovce, Záhřebu, Nižněkamsku a Chabarovsku. S Dynamem dvakrát získal Gagarinův pohár.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy