Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP v akrobatickém lyžování Finsko (skoky)

Koronavirus se šíří také v kádrech Litvínova a Slavie. Kluby přerušily přípravu

Po pozitivních testech na koronavirus v týmu přerušili letní přípravu na novou sezonu hokejisté extraligového Litvínova i prvoligové Slavie. Kontrolní testy ještě čekají v nadcházejících dnech další hráče. Vedení klubů proto zrušila tréninky a týmy čeká karanténa. Protikoronavirová opatření hlásí také další celky.

Hokejisté Litvínova se radují z vítězství
zdroj: ČTK autor: Ondřej Hájek

"Jeden z hráčů A-týmu byl pozitivně testován na covid-19. Zmíněný hráč byl v uplynulých dnech v kontaktu s osobou, u které se později potvrdila nákaza novým koronavirem, a od zjištění této skutečnosti byl izolován od ostatních spoluhráčů. V této souvislosti byl již od úterý izolován rovněž jeden člen realizačního týmu, který byl se zmíněným hráčem v dlouhodobějším kontaktu," uvedli představitelé Litvínova.

"Krajská hygienická stanice Ústeckého kraje nařídila karanténu celému A-týmu a části zaměstnanců klubu, kteří byli v kontaktu s A-týmem. Všechny nyní čeká testování na přítomnost koronaviru," sdělil klub a dodal, že s hygienickou stanicí konzultuje další postup. Zároveň kompletně uzavřel prostory Zimního stadionu Ivana Hlinky.

Je nám líto, video expirovalo.
Slavia přerušila přípravu, v kádru se šíří koronavirus

Podobné problémy má i Slavia. "Kolik hráčů mělo pozitivní test, to nechceme konkretizovat. A jestli víme, odkud vše pochází? Něco tušíme, ani to bychom zatím nekonkretizovali. Určitě ale mohu ujistit, že to není z párty v klubu Techtle Mechtle. Tam nikdo z týmu nebyl," řekl tiskový mluvčí Slavie Jakub Mezlík s odkazem na nedávnou akci, kde se nakazila řada sportovců.

Zatím není zřejmé, kdy se mužstvo vrátí k tréninkům na ledě. "Slavia spolupracuje s krajskou hygienickou stanicí a bude se nadále řídit jejími pokyny. Určitě bude zastavení přípravy platit i příští týden a dál uvidíme. Záleží opravdu na hygienické stanici," uvedl Mezlík.

Pražané se po třítýdenním volnu sešli v pondělí v Edenu a načali na ledě druhou část přípravy na sezonu. Zapojili se už i zkušení útočníci Petr Kafka s Markem Tomicou, kteří do té doby trénovali individuálně, nebo Jaroslav Bednář.

Do kontaktu s nakaženými přišla i trojice pardubických hokejistů. "Absolvovali koronavirové testy a okamžitě byli izolováni od týmu," uvedlo vedení Dynama. O výsledcích testování hráčů na covid-19 zatím funkcionáři neinformovali.

Komplikace hlásí Litoměřice i Zlín

Ve středu uzavřeli do neděle prostory Kalich Areny v Litoměřicích. Na stadionu prvoligového celku se provádí generální úklid kvůli výskytu jednoho pozitivního případu nemoci covid-19.

Koronavirus zasáhl do přípravy rovněž v extralize, kde měli vyjet poprvé na led hokejisté Hradce Králové. Kvůli zhoršující se epidemiologické situaci v České republice však start přípravy na ledě odložili.

Ve Zlíně měl zase pozitivní test na koronavirus jeden z dorostenců. V PSG Areně byl přerušen provoz a prostory haly jsou dezinfikovány. A-tým Beranů má s přípravou začít v pondělí.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy