Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Liga mistrů UEFA

Koronavirové problémy v extralize. Litvínov má nakažené, ohrožený je i Třinec

Koronavirus dělá nadále v extralize velké problémy. Do karantény musí Litvínov, u něhož testy hráčů, realizačního týmu i části klubového vedení odhalily několik pozitivních případů nákazy nemocí covid-19. Podle informací budou vedle nedělního utkání 4. kola proti Plzni odloženy i další tři následující zápasy Severočechů. Potíže má i Třinec, který který je nucen odložit nadcházející duel s Olomoucí, a hráči s realizačním týmem musí podstoupit testy.

Radost hokejistů Třince
zdroj: ČTK autor: David Taneček

Poté, co mělo několik hráčů Vervy zdravotní potíže, klub z preventivních důvodů kontaktoval krajskou hygienickou stanici a rozhodl se v pátek místo zápasu v Liberci podstoupit testy. Duel s Bílými Tygry byl stejně jako nedělní proti Plzni z preventivních důvodů odložen na neurčito.

"Výsledky testů odhalily několik pozitivních případů. Utkání s Vary, Olomoucí a Hradcem Králové budou odložena. Verva nastupuje do karantény. Klub se dále bude řídit dle pokynů krajské hygienické stanice," uvedl litvínovský klub. Hrát by tak měl teoreticky znovu až v pátek 9. října doma s Pardubicemi.

Litvínovští hokejisté hráli naposledy v úterý, kdy po nedělní prohře s Hradcem Králové (2:4) podlehli doma Třinci 3:6. Na kontě tak nemají ani bod. V obou případech se jednalo o předehrávky. Podle původního rozlosování měl tým Vervy zahájit sezonu ve čtvrtek 17. září na ledě Vítkovic a o tři dny později změřit před svými fanoušky síly s Brnem.

Třinec si odložil duel s Olomoucí a podstupuje testy na covid-19

Hokejisté Třince si odložili nedělní zápas 4. kola extraligy proti Olomouci a podstoupí testy na covid-19. Pro Oceláře to měla být domácí premiéra v novém extraligovém ročníku, hledá se náhradní termín duelu. Naposledy se Třinec představil v úterý v Litvínově, který si pak kvůli podezření na koronavirovou nákazu odložil páteční utkání v Liberci i nedělní doma s Plzní.

"Kádr i realizační tým podstoupí testy na přítomnost koronavirového onemocnění. Klub postupuje podle pokynů příslušné hygienické stanice. HC Oceláři Třinec nebudou poskytovat žádné dodatečné informace a vyjádření," uvedli Oceláři na klubovém webu k informaci o odkladu nedělního duelu.

Třinec, který vyhrál letní přípravný pohár, měl dosud odložené dva ze tří zápasů kvůli koronavirové nákaze v soupeřových týmech. Do extraligy měl vstoupit minulý pátek na ledě Komety Brno, na pátek 16. října pak má odložené moravskoslezské derby z 3. dějství s Vítkovicemi, které bylo původně na programu o týden později.

Druhý tým po základní části minulé nedohrané sezony, jenž obhajuje titul z roku 2019, zatím stihl odehrát dva zápasy a je stoprocentně úspěšný. V neděli ve 2. kole vyhrál v Karlových Varech 5:2 a v úterý v předehrávce 11. dějství zvítězil v Litvínově 6:3.

Olomouc čeká první odklad v sezoně. Zatím nastoupila v plánovaných termínech ve Zlíně (4:1) a doma s Libercem (1:4) i s Pardubicemi (3:2). Má tak na kontě také šest bodů.

Odloženo bylo už 14 zápasů, program nahrazují předehrávky

Kvůli koronavirové nákaze v týmech Vítkovic a Komety Brno i podezření v Karlových Varech, Litvínově a Třinci bylo do úterního 5. kola odloženo už celkem 14 utkání. Naopak byly naplánovány tři předehrávky celků, kterým se uvolnily termíny.

O semifinále letního poháru přišly kvůli nákaze covidem-19 v týmech krátce před startem extraligy Liberec a Plzeň. V přípravě se koronavirus vyskytl i v kádrech Hradce Králové, Litvínova a dvakrát u nováčka z Českých Budějovic.

Ve čtvrtek Asociace profesionálních klubů ledního hokeje odhlasovala, že nebude soutěž přerušovat i přesto, že ministr zdravotnictví Roman Prymula ve středu oznámil, že na akce ve vnitřních prostorách bude mít v příštích dvou týdnech přístup jen nejvýš tisíc diváků.

V pátek se odehrály ve 3. kole jen tři duely a na duel Zlína s Hradcem Králové zavítalo pouze 499 diváků, nejméně v historii základní části samostatné české extraligy (od sezony 1993/1994). Další dvě utkání Plzeň – Mladá Boleslav a Olomouc – Pardubice vyrovnaly s rovnou tisícovkou fanoušků dosavadní minimum z duelu Kladna s Plzní z 24. září 2000.

Na neděli zbyla v programu také jen tři utkání. Zápasy 4. dějství Hradec Králové – Liberec a Pardubice – Zlín doplní předehrávka 26. kola Mladá Boleslav – Sparta, kterou můžete sledovat na programu ČT sport a na webu ctsport.cz od 17:00. Z úterního 5. kola byl zatím odložen jen duel Vítkovic s Kometou Brno.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy