Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Golf Time

Konrád: Kdyby mě brusle zasáhla do krku o centimetr níž, nemuselo mě už bolet nic. Z toho člověka mrazí

Dlouholetá brankářská opora hokejistů Olomouce Branislav Konrád ještě neví, kdy se bude moci po zranění po zásahu bruslí do krku vrátit na led. Po dva týdny starém nešťastném střetu s útočníkem Petrem Koukalem z Hradce Králové z domácí generálky na start extraligy má zasaženy svaly a nervy na krku i naštípnutý obratel.

Olomoucký brankář Branislav Konrád
zdroj: ČTK autor: Luděk Peřina

V nemocnici se Konrád hned podrobil operaci a teď bude čekat, jak rychle se šrámy zahojí. "Úplně přesně to nevím, nicméně 23. 9. mám kontrolu na neurologii a na ORL, takže tam bych se měl dozvědět více. Nejspíše už sundám nákrčník, načež se s lékaři domluvím na nějakých rehabilitacích a lehčích trénincích. Doufám, že se vrátím co nejdříve," řekl Konrád.

"Momentálně se cítím celkem fajn. Samozřejmě mám nějaké bolesti, a to převážně v noci, jelikož musím nosit nákrčník. Moc se tedy nevyspím. Jsou dobré i horší dny, ale doufám, že se ten můj zdravotní stav bude co nejrychleji zlepšovat," uvedl Konrád.

Slovenský reprezentant popsal, co přesně utrpěl za zranění. "Byl jsem kopnut bruslí, takže mám přeříznuté nějaké svaly v krku. Ten nejdůležitější, tedy zdvihač hlavy, mi v nemocnici sešili. Dále mám naštípnutý obratel a zasažené nervy, takže zčásti necítím rameno. Na pohyb to ale naštěstí nemá vliv," konstatoval Konrád.

Je mu jasné, že mohl dopadnout mnohem hůř. "Když jsem říkal doktorům, že mě bolí rameno, tak mi odvětili, že mohu být rád, že je to jen tohle. Kdybych dostal zásah o centimetr níže, nemuselo mě bolet vůbec nic, z čehož člověka mrazí. Nakonec to tedy dopadlo vcelku dobře," uvedl Konrád.

Nešťastný souboj už si nechce připomínat. "Neviděl jsem to a ani nechci. Pamatuji si to ale dobře. Byl jsem u tyčky a díval jsem se do rohu. Z druhé strany do mě hráč narazil, přičemž jak tam ještě přepadl přes jednoho z našich, tak mě zasáhl. Byla to nešťastná náhoda, prý mě trefil patou," řekl.

Po zásahu bruslí se rozjel ke střídačce, přestože netušil, co se přesně stalo. "Já si spíš myslel, že mi praskl nějaký sval, nicméně pak na mě někdo z ledu křičel, že je tam krev. Tak jsem se to snažil zatlačit, a najednou jsem cítil, že jsem měl prsty uvnitř v ráně," uvedl Konrád.

"Najednou jsem tedy zpanikařil, jelikož první, co vás napadne, je přeříznutá tepna. Vzpomněl jsem si na Richarda Zedníka, který právě takto dostal bruslí do krkavice, přičemž on také hned jel na střídačku, čímž si zachránil život. Lékaři mi ihned na krk dali ručník, nicméně na hráčské lavici nebylo místo, a tak jsem se položil na zem, abych vytvořil větší prostor," doplnil Konrád.

Koukal se mu hned omlouval. "Psal mi, když jsem se vzbudil po narkóze. Omlouval se mi, nicméně tohle se stává, určitě to není jeho vina," prohlásil Konrád.

Po propuštění z nemocnice zamířil na olomoucký stadion. "Bydlím kousek, takže jsem manželce řekl, že nejdřív chci pozdravit kluky a pak teprve pojedu domů. Strávil jsem tedy asi dvacet minut v šatně a jsem rád, že jsem je mohl vidět. Teď budu chodit do kabiny častěji, jelikož je mi lépe," dodal Konrád.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy