Následuje
IJF World Tour 2020 Německo

Konec spekulacím. Pešán zůstává v Liberci, končí jen Mlejnek

Filip Pešán bude nadále vést Liberec z pozice hlavního trenéra i v další sezoně. Klub ze severu Čech tak ukončil spekulace o možném odchodu úspěšného kouče posledních let. U Bílých Tygrů tak končí jen dosavadní asistent Karel Mlejnek.

Filip Pešán
zdroj: ČTK autor: David Taneček

"Filip Pešán bude mít k sobě někoho nového místo Karla Mlejnka, ale více zatím nemůžeme s ohledem na stávající platné smlouvy prozradit," řekl Kadlec.

Čtyřicetiletý Pešán v Liberci zastává rovněž funkci sportovního manažera a metodika mládeže, navíc v této sezoně vedl reprezentační dvacítku. Spekulovalo se o tom, že by mohl zamířit do zahraničí a Pešán tuto variantu nevylučoval. Místo toho zůstane pod Ještědem.

Ambiciózní kouč ušel dlouhou cestu od doby, kdy dostal v sezoně 2008/09 ve 30 letech důvěru vést Liberec. Tehdy byl nejmladším koučem v historii soutěže, pak zastával funkci asistenta, jako hlavní trenér znovu povýšil v ročníku 2012/13, ale byl odvolán. Od konce ledna 2015 už znovu vládne střídačce Bílých Tygrů a sbírá úspěchy.

S Libercem dosáhl v roce 2016 na první titul v klubové historii, loni ho na cestě za obhajobou zastavila až ve finále Kometa Brno. I tak Pešán získal druhým rokem za sebou ocenění pro nejlepšího trenéra extraligy. Letos dělila tým přes nepříliš povedenou základní část po úspěšně zvládnutém předkole jediná výhra od postupu do semifinále, dál šel ale po výsledku 4:3 na zápasy Hradec Králové. Semifinále si Severočeši zahráli v Lize mistrů.

Sérii mezi Hradcem Králové a Libercem se věnoval také nový díl Hokej fokus podcastu:

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy