Dohráno MOL Cup

Kometa se dostává do formy, Liberci rázně ztížila šance na čtvrtfinále

Po většinu sezony mdlá, nyní nebezpečná. Kometa Brno vyhrála potřetí v řadě doma, když v 48. kole hokejové extraligy jasně přehrála Liberec 4:1. Brňané rozhodli v první třetině, kterou zvládli 3:0. Bílí Tygři klesli na pátou příčku a ztrácí bod na čtvrté místo zajišťující přímý postup do čtvrtfinále.

Filip Král z Komety slaví branku proti Liberci
zdroj: ČTK autor: Václav Šálek

Domácím se ideálně vydařil vstup do utkání. Již po třinácti sekundách hry otevřel skóre obránce Král.

Gólman Kváča sice dokázal jeho střelu ztlumit, od hokejky vracejícího se Grígera se ale puk odrazil za brankovou čáru.

"Najel jsem si do útočného pásma, Zaťovič mě perfektně našel a já už jsem jen vystřelil," popsal svoji rychlou trefu Filip Král.

Severočechy ale rychle inkasovaná branka nepoznamenala a byli aktivnější. Dobrým pohybem zatlačili Brno do obranného pásma, ale vyloženou šanci si nevytvořili.

Naopak ve 14. minutě jim vypíchl puk Plášek a svoje sólo přes celé hřiště přetavil ve druhý gól Komety.

Jak vytěžit z minima šancí maximum, ukázali domácí v 19. minutě. Rychlý výpad zakončoval Kusko a zajistil svému týmu tříbrankové vedení.

"Byla to černá třetina. Čekali jsme takovou hru Brna, ale nepohlídali jsme si jejich nájezdy," řekl hostující útočník Radan Lenc.

Sestřih a ohlasy utkání Brno - Liberec

Ve druhé třetině si Liberec udržoval mírnou převahu, která se promítla především do počtu střel, ale nikoliv šancí.

Nejblíže ke gólu měl Lenc, který ve 30. minutě šikovně tečoval Hanouskovo nahození, ale jen do břevna.

Na druhé straně zase skvěle zasáhl Kváča proti střele Svozila v přesilové hře a Klepiše po nájezdu.

Bílí Tygři i přes třígólové manko zápas "nezabalili", i ve třetí třetině hledali skulinku v dobře organizované obraně Brna.

Mírné zdramatizování vývoje přinesla osm minut před koncem branka Rosandiče, který se prosadil dorážkou z bezprostřední blízkosti.

"Hodně jsme stříleli, ale neprosadili jsme se, tento gól přišel už moc pozdě," řekl novinářům kouč Liberce Patrik Augusta.

Kometa si další vývoj poctivě hlídala a hrozila z rychlých protiútoků, po jednom z nich trefil horní tyč Mueller.

V závěru překazil Vitásek zbytečným hrubým zákrokem rodící se power-play, následovala potyčka, po ní vyšší tresty.

Čtyři vteřiny před koncem potvrdil jasné vítězství Brna Mueller, jenž si tak připsal 28. gól v sezoně.

"Jdeme za úspěchem jako tým a z toho vždy vyplavou na povrch takoví jedinci, jako je Peter," ocenil nejlepšího střelce Komety asistent Jan Zachrla.

Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. F. Král (Zaťovič, Mueller), 14. Plášek, 19. Kusko (Schneider, D. Bondra), 60. Mueller (P. Holík) - 53. Rosandič (Kolmann, Bulíř). Rozhodčí: Obadal, R. Šír - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 2:4, navíc Kusko - Vitásek a J. Vlach všichni 10 minut. Bez využití.

Brno: Klimeš - Zámorský, F. Král, Holland, Kučeřík, Svozil, Gulaši, Bartejs - Mueller, P. Holík, Zaťovič - Klepiš, V. Němec, Plášek - Vincour, Rákos, Valský - Schneider, Kusko, D. Bondra. Trenér: L. Zábranský st.

Liberec: Kváča - Knot, Vitásek, Kolmann, Rosandič, Hanousek, Derner - Lenc, Gríger, Birner - D. Špaček, Bulíř, Rychlovský - R. Pavlík, P. Jelínek, J. Vlach - Průžek, J. Šír, A. Dlouhý. Trenér: Augusta.