Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Kometa nepostoupila do play-off a vyhodila kouče Veneru

Brno - Vedení hokejistů Komety Brno odvolalo po nevydařené základní části extraligy trenéra Zdeňka Veneru. Nahradí jej do konce sezony Vladimír Kýhos, který naposledy vedl v extralize Karlovy Vary a do Brna se vrací po třech a půl letech.

Vladimír Kýhos
zdroj: ČTK autor: Jan Sokol

"Nesplnili jsme cíl, kterým byl postup do play-off. Proto jsme sáhli k výměně trenérů," řekl vedoucí sportovního úseku brněnského klubu Jaroslav Medlík. "Nyní je naším úkolem proplout úspěšně šesti zápasy ve skupině o konečné umístění, nepromrhat současný náskok a vyhnout se baráži," dodal Medlík.

Svoji dočasnou misi na trenérské lavičce ukončil i Pavel Zubíček, který bude pokračovat ve funkci sportovního manažera. Asistent Lubomír Oslizlo zůstává ve funkci, druhým asistentem bude trenér staršího dorostu Karel Beran.

Šestapadesátiletý Kýhos se vrací do Brna po třech a půl letech. V sezoně 2007/08 zamířil do tehdy prvoligové Komety z Chomutova a nahradil Rostislava Čadu, který na trenérskou funkci rezignoval. V Brně působil Kýhos půldruhého roku, po získání extraligové licence od Znojma ještě vedl čtyři kola Kometu v nejvyšší soutěži.

Po nevydařeném startu a čtyřech porážkách jej vedení klubu v září 2009 odvolalo a nahradil jej Pavel Pazourek. Kýhos poté působil v Dukle Trenčín, v prvoligovém Táboře a v extralize vedl Litvínov a naposledy od začátku ledna do listopadu 2012 Karlovy Vary.

Je nám líto, video expirovalo.
Brno bude hrát play-out, přichází Kýhos

Nový trenér Komety Vladimír Kýhos: "Situace s loňským rokem se nedá srovnávat. Karlovy Vary byly poslední a doháněly bodovou ztrátu. Naopak Brno je ve skupině play-out první s náskokem devíti bodů na třináctý Liberec. Problém týmu vidím hlavně v psychice hráčů."

Po dnešním dni odpočinku se brněnští hokejisté sejdou k přípravě pod vedením nového kouče ve čtvrtek. V neděli zahájí loňští finalisté skupinu play-out domácím zápasem s Chomutovem.

Strmý výsledkový pokles hokejistů Komety přišel ve druhé polovině extraligy. Ještě 9. prosince byli v tabulce druzí, z 28 zápasů měli 53 bodů. Pak ale získali ze 24 utkání pouze 19 bodů. Úřadující vicemistr v posledním, úterním kole přišel o šanci na předkolo play-off a obsadil 11. místo.

Zdeněk Venera
zdroj: ČTK autor: Igor Šefr

Trenér Venera přišel do Brna před minulou sezonou. Hned se mu podařilo s týmem proklouznout na poslední chvíli do play-off a úspěšnou jízdu Kometa korunovala až postupem do finále, v němž podlehla Pardubicím. Oba loňští finalisté se letos trápili, Východočeši proklouzli do play-off také až na poslední chvíli.

Brno je už sedmým extraligovým klubem, který v této sezoně vyměnil hlavního trenéra. Hned čtyři - Sparta, Liberec, Chomutov a Pardubice - se rozhodly udělat změnu dvakrát.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy