RunCzech 2024

Kometa, Mladá Boleslav i Vítkovice zvládly extraligové generálky

Hokejisté Mladé Boleslavi porazili doma Karlovy Vary 4:2, přestože ještě po polovině utkání prohrávali 0:2. V dalším souboji rivalů z nejvyšší soutěže vyhrála Kometa Brno nad Olomoucí 3:0. Vítkovice zvítězily na ledě letošního prvoligového šampiona Vsetína 5:1.

Kometa dolaďuje přípravu na extraligu

Mladá Boleslav si vylepšila v přípravě bilanci na čtyři výhry ze sedmi utkání. Energie si připsala pátou prohru z devíti duelů, třebaže měla poslední test dobře rozehraný. V čase 11:05 ji dostal do vedení lotyšský bek Janis Jaks a v polovině druhé části zvýšil norský útočník Eirik Salsten.

Přesně po 34 minutách hry ale zahájil obrat Petr Čajka, za 79 sekund vyrovnal v přesilové hře Dominik Lakatoš. Po 112 vteřinách závěrečné části otočil stav Zdeněk Doležal a 16 sekund před koncem dovršil výsledek při power-play do prázdné branky David Dvořáček.

Kometa navázala na čtvrteční domácí výhru nad Slovanem Bratislava 5:0 a z osmi přípravných zápasů vyhrála potřetí. Pro Hanáky to byla teprve druhá prohra z osmi testů. Brňanům získal náskok ve 12. minutě Kristián Pospíšil a ve druhé třetině pojistili výhru Robert Říčka a Jakub Kos. Olomouc gólmana Michala Postavu nepřekonala.

Vítkovice zakončily přípravu pátým vítězstvím v osmi utkáních. Ve Vsetíně vedly po první třetině už 4:0 díky gólům Robertse Bukartse, Jana Hladonika, obránce Jana Košťálka, který využil přesilovou hru, a Jindřicha Abdula. Ve 32. minutě upravil Marcel Barinka už na 5:0. V čase 57:46 sebral Lukáši Klimešovi čisté konto bek Matěj Stříteský.

Výsledky přípravných hokejových utkání

BK Mladá Boleslav – HC Energie Karlovy Vary 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)

Branky: 34. Čajka, 36. Lakatoš, 42. Z. Doležal, 60. Dvořáček – 12. Jaks, 31. Salsten.

VHK Robe Vsetín – HC Vítkovice Ridera 1:5 (0:4, 0:1, 1:0)

Branky: 58. Stříteský – 5. Roberts Bukarts, 16. Hladonik, 19. Košťálek, 20. Abdul, 32. Barinka.

HC Kometa Brno – HC Olomouc 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Branky: 12. K. Pospíšil, 26. Říčka, 33. J. Kos.