Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Můj fotbal

Kometa má nového trenéra. Po Hadamczikovi ji převezme majitel Zábranský

Brno - Poté, co ihned po debaklu s Litvínovem rezignoval na post trenéra Alois Hadamczik, Kometu převezme jako trenér její majitel Libor Zábranský. Tým bude trénovat do konce letošní sezony. Asistenti Kamil Pokorný a Karel Beran zůstávají ve funkcích, nemění se ani zbývající realizační tým.

Libor Zábranský
zdroj: ČTK autor: Václav Šálek

"Nechtěl bych, aby byl tento krok vnímán, že nahrazuji Aloise Hadamczika. Prostě jsme se rozhodli situaci vyřešit takto z vlastních řad. Ve sportovním úseku jsme se shodli, že mohu klukům pomoci. Variantu, že by přišel nový trenér, jsme hned zamítli," uvedl Zábranský, který už podobně vypomáhal před deseti lety kouči Rostislavu Čadovi a v sezoně 2009/10 Mojmíru Trličíkovi.

Zábranský dobře ví, že ho na střídačce čeká značný tlak. "Ten je po celých dvanáct let mého působení v Kometě stejný. Naším úkolem je vrátit hráčům sebedůvěru a vytáhnout z nich to nejlepší. Hlavně se chceme vrátit k základním věcem, bez kterých moderní hokej nefunguje. Také nemůžeme říkat, že chyba je pouze v trenérovi. Pokud hráči nebojují, tak s tím nic neudělá ani sebelepší trenér," řekl Zábranský.

Dnešní trénink vedli asistenti Pokorný a Beran, Zábranský přípravu sledoval z tribuny. "Snažíme se zklidnit tým a dobře se na utkání nachystat, abychom byli úspěšní. Času není moc," poznamenal Pokorný.

V sestavě Komety budou v nedělním duelu v Olomouci malé změny. Stále chybějí zranění obránce Hanzlík a útočníci Čermák s Ostřížkem. "Pro mě bylo pozitivní, jakou měli kluci chuť do dnešního tréninku. Když to přenesou do utkání, tak nemusíme mít obavy, že by se něco nepodařilo," prohlásil Zábranský, který chystá v reprezentační přestávce prostor i na vylepšení nabourané psychiky.

Je nám líto, video expirovalo.
Hadamczik v Brně dotrénoval: Mužstvo se nedalo dohromady
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy