Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Univerzitní osmy 2021

Kometa hlásí pohyby v obraně. Přichází Hájek a Zbořil ze zámoří, Zábranský jde do Energie

Kometa těží z dobré práce s mládeží z posledních let, posílí totiž o dva odchovance ze zámoří. Kvůli posunutému začátku nové sezony NHL do Brna míří obránci Libor Hájek z New York Rangers a Jakub Zbořil z Bostonu. Naopak dvacetiletý Libor Zábranský mladší z hlediska přetlaku v defenzivě odešel na roční hostování do Karlových Varů.

Libor Hájek v dresu New York Rangers
zdroj: ČTK/AP autor: Frank Franklin II

"Dnes jsme se domluvili s Jakubem Zbořilem, který přiletěl z Bostonu. V pondělí jsem mluvil s agentem Allanem Walshem, který zastupuje Libora Hájka. Budeme jednat s New Yorkem Rangers ohledně pojistky. Souhlasí, aby u nás hrál. Oba to jsou naši odchovanci," řekl majitel, generální manažer a trenér Komety Libor Zábranský.

Zbořil se může těšit na extraligovou premiéru. Do Severní Ameriky odešel z juniorky Komety v roce 2014 a hrál tři roky v celku Saint John Sea Dogs v QMJHL. Od sezony 2017/18 působil na farmě Bostonu v Providence. Za Bruins, kteří jej draftovali v roce 2015 v prvním kole na 13. pozici, sehrál v NHL dva duely v sezoně 2018/19.

V uplynulém ročníku odehrál v AHL za Providence 58 utkání a připsal si 19 bodů za tři góly a 16 asistencí. Od poloviny července byl Bostonu k dispozici pro dohrávku sezony. Bruins vypadli ze hry o Stanley Cup minulý týden ve 2. kole play-off po porážce s Tampou Bay 1:4 na zápasy.

Hájek za Kometu v sezoně 2014/15 stihl v extralize 24 zápasů a připsal si jednu asistenci. Potom odešel do WHL, kde nastupoval za Saskatoon a Reginu. V NHL jej v roce 2016 draftovala ve druhém kole na 37. místě Tampa Bay a Rangers na něj získali práva v únoru 2018.

Za klub z Manhattanu sehrál v NHL 33 duelů a připsal si šest bodů za gól a pět asistencí. Z toho v uplynulém ročníku to bylo 28 zápasů a pět asistencí. Na farmě v AHL v dresu Hartfordu se představil ve 23 utkáních, vstřelil jednu branku a na dvě přihrál.

Kometa chtěla i útočníka Martina Nečase z Caroliny, ale tomu klub působení v Evropě před plánovaným startem NHL na začátku prosince nepovolil. "Byli bychom samozřejmě rádi za Martina Nečase, ale dohoda mezi ním a Carolinou je jasná. Uvidíme, jak se bude vyvíjet situace v NHL," dodal Zábranský.

Syn šéfa Komety by se mohl zapojit i do přesilovek

Dvacetiletý syn majitele, generálního manažera i trenéra Komety Libora Zábranského staršího se do extraligy vrátí po třech letech strávených v severoamerických juniorských soutěžích WHL a USHL.

Zábranský je po Danielu Kowalczykovi a Dalimilu Mikyskovi už třetím obráncem Komety, který bude v Karlových Varech hostovat. "Libora znám už ze svého předchozího angažmá v Kometě. Když se naskytla možnost ho angažovat, tak jsme neváhali," uvedl Pešout.

"Po odchodu čtyř praváků Matěje Stříteského, Vladimíra Emingera, Dávida Grígera a Tomáše Rachůnka, což jsou hráči, které jsme využívali v přesilových hrách, jsme hledali praváka, který by nám tam pasoval. I přesto, že se jedná o mladého hráče, tak věříme, že se nám na tento post bude hodit," řekl hlavní trenér a sportovní manažer Energie Martin Pešout.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy