Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Kometa Brno je bez trenéra, Modrý na střídačce skončil z rodinných důvodů

Hokejová Kometa Brno musí hledat nového kouče. Jaroslav Modrý totiž z rodinných důvodů skončil a vrací se do USA. Jeho nástupce klub z moravské metropole teprve oznámí.

Jaroslav Modrý (vlevo) na brněnské střídačce
zdroj: ČTK autor: Taneček David

Třiapadesátiletý Modrý se měl ze zámoří, kde žijí jeho manželka i děti, původně vracet až zkraje srpna. "Přiletěl jsem předčasně, abych klubu oznámil, že se budu muset vrátit do Ameriky. Jde o rodinné důvody," řekl Modrý.

Přiznal, že rozhodování bylo těžké. "Několik nocí jsem nespal, ale musel jsem zkrátka učinit stanovisko, které je nejlepší pro moji rodinu. Kariéra trenéra musí jít v tuhle chvíli stranou. Nastala složitá situace, musel jsem reagovat a udělat rozhodnutí, které je správné. Je řada na mně, abych pomohl rodině," doplnil.

Na angažmá v Kometě bude vzpomínat v dobrém. "Brno je krásné město, poznal jsem plno výborných lidí. Pracoval jsem se skvělým týmem, měl jsem bezvadné kolegy a spolupráci s nimi jsem si moc a moc užíval. Kometa je profesionální klub s vynikajícím zázemím, skvělými fanoušky. Jen mě mrzí, že jsme v uplynulé sezoně neprošli přes Litvínov, ale takový je sport," bilancoval Modrý.

Bývalý vynikající obránce, který dlouho působil v NHL, přišel do Brna koncem roku 2022. Poté, co ho odvolalo vedení Českých Budějovic, stal se tehdy jedním z asistentů Patrika Martince. Ten skončil hned zkraje uplynulé sezony, Modrý za něj nejprve zaskakoval a 8. listopadu byl potvrzen jako hlavní kouč.

Ambiciózní klub skončil čtvrtý po základní části, ale ve čtvrtfinále play-off vypadl s Litvínovem. Modrý měl ve funkci pokračovat, jeho novým asistentem byl před dvěma měsíci jmenován Kamil Pokorný, jenž se do klubu vrátil po třech letech z Třebíče. V realizačním týmu, kam patří také asistent Jiří Horáček a trenér brankářů Jan Švaříček, naopak skončil v roli asistenta Jiří Otoupalík.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články