Následuje
SP Německo

Kolář se z Nižněkamsku vrací do Pardubic

Pardubice - Útočník Jan Kolář se po konci angažmá v Nižněkamsku vrací do Pardubic. S klubem, v němž strávil celou svou extraligovou kariéru, podepsal dvaatřicetiletý hráč novou víceletou smlouvu.

Jan Kolář překonává brankáře Cháberu
zdroj: ČT24 autor: Michal Krumphanzl

Kolář hrál za Pardubice s krátkými přestávkami od sezony 1999/2000 do loňského léta. Tehdy šel společně s dlouholetým parťákem Petrem Koukalem poprvé do Nižněkamsku, v jehož dresu si však v KHL vinou zranění připsal jen šest startů.

Generální manažer Pardubic Ondřej Šebek: "Věříme, že Kolář naváže na své výborné výkony, které u nás předváděl. Vzhledem k jeho dlouhodobému působení v našem klubu jsme si jisti, že zde opět nalezne pevné místo v útočných řadách."

Tento ročník začal v Pardubicích, odehrál šest zápasů a odešel na hostování do Slavie. Ani tam nevydržel příliš dlouho, protože Nižněkamsk projevil zájem o obnovení spolupráce a Kolář se po roce vrátil do Něftěchimiku. V sedmi zápasech KHL vstřelil jeden gól a připsal si asistenci. Minulý týden vedení klubu oznámilo, že už o jeho služby nemá zájem.

Kolář za východočeský tým odehrál 551 utkání s bilancí 102 vstřelených branek a 160 asistencí. V letech 2005, 2010 a 2012 získal mistrovský titul. Hrát může už v pátek proti Kladnu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy