Následuje
Čtyřka sport

Kolaps se Spartou potopil Straku, trenér v Plzni skončil

Plzeň - Plzeňští Indiáni stvrdili nepovedený start do sezony vysokou porážkou 0:5 se Spartou a odnesl to trenér Michal Straka, který na západě Čech jako trenér skončil. Odvolán byl i asistent Ladislav Čihák. Plzeň je po dvanácti odehraných zápasech předposlední s pouhými osmi body. 

Trenér Plzně Michal Straka
zdroj: ČTK autor: Pavel Němeček

Pětačtyřicetiletý Michal Straka, jehož mladší bratr Martin je šéfem klubu, vedl Plzeň jako hlavní trenér od listopadu 2014. Nahradil tehdy Milana Razýma, kterému do té doby dělal asistenta už od sezony 2011/12.

Plzeň vedle šesti proher z posledních osmi vystoupení v extralize hrála také v 1. kole play-off Ligy mistrů. V úterý 4. října podlehla v Luganu 1:4 a o týden později doma po remíze 3:3 vypadla.

"Byl to náš nejhorší výkon v sezoně. Asi nás zlomilo poslední prohrané utkání v Pardubicích, dnes to bylo strašné," zmínil Michal Straka páteční prohru v Pardubicích 2:4. "My jako trenéři samozřejmě končíme. Bylo nám to oznámeno bráchou po zápase v kabině. Bylo to pro něj určitě těžké rozhodnutí, ale plně ho respektuji. Mrzí mě, že jsem nedokázal najít recept na to, jak nepříznivou situaci zlomit," doplnil.

Michal Straka je druhým odvolaným trenérem v tomto ročníku extraligy. Jako první skončil 20. září v Pardubicích německý kouč Peter Draisaitl. Mužstvo Dynama po něm převzali šéftrenér Vladimír Martinec a generální manažer Pavel Rohlík.

Sestřih a ohlasy utkání Plzeň - Sparta
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy