WA Race Walking Tour Gold - Poděbrady

Kodýtek dopřihrával Plzeň k výhře nad Hradcem 4:1

Třemi asistencemi dopomohl plzeňský útočník Petr Kodýtek k vítězství svého týmu 4:1 na půdě Hradce Králové. Plzeň si tak po třech prohraných duelech odváží z 22. kola extraligy plný počet bodů a předkakuje domácí Mountfield v tabulce na sedmém místě.

Sestřih a ohlasy utkání Hradec Králové – Plzeň

Domácí nasadili do utkání hned dvě nové tváře: důrazného obránce Marcela, jenž vyrůstal právě v Plzni, a mladého útočníka Ouřadu z partnerského Kolína.

Východočeši v úvodu jasně dominovali, brankáře Svobodu zasypali deseti střelami už do šesté minuty. Gólman podržel Indiány zejména proti osamocenému Kevinu Klímovi nebo Cingelově dorážce před odkrytou brankou.

Soupeře pak šokoval plzeňský kapitán Schleiss, jenž otevřel skóre v 17. minutě z první obstojnější akce svého týmu. Po Kodýtkově nabídce překonal Kiviaha přesně umístěnou střelou k tyčce.

Teprve v polovině utkání pohasla hradecká převaha a Škoda se dostala do tlaku, který rovnou využila ke dvěma gólům. Kodýtek byl režisérem další úspěšné akce, když po zaváhání Kiviaha našel zpoza branky volného Suchého. Pokračující chaos v obraně Mountfieldu zakončil svou premiérovou trefou v extralize obránce Houdek.

Hradeckou marnost zlomil až ve třetí třetině snadnou dorážkou Kevin Klíma. Svobodu poté málem překvapil ranou z vlastního písma Kalina, ale brzy nato v přesilové hře proměnil Rekonen třetí gólovou asistenci Kodýtka a sedm minut před koncem pojistil Plzni vítězství. Západočeši zdolali Hradec po čtyřech porážkách ve vzájemných soubojích.

Mountfield Hradec Králové - HC Škoda Plzeň 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 46. Kevin Klíma (Jergl) - 17. Schleiss (Kodýtek), 33. Suchý (Kodýtek, Hrabík), 37. Houdek (Suchý, Malát), 53. Rekonen (Kodýtek, Holešinský). Rozhodčí: Hribik, Vrba - Lučan, Rampír. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 3566.

Sestavy:

Hradec Králové: Kiviaho - McCormack, Jank, Blain, Kalina, F. Pavlík, Rosandič, Marcel - Doležal, Lev, Okuliar - Jergl, Lalancette, Kevin Klíma - Kelly Klíma, Cingel, Pilař - Ouřada, Štohanzl, Moravec. Trenér: T. Martinec.

Plzeň: M. Svoboda - Zámorský, Baránek, Kaňák, Piskáček, Kvasnička, Houdek, Kremláček - Hrabík, Kodýtek, Schleiss - Holešinský, Malát, Suchý - Rekonen, Mertl, M. Lang - Adamec, Bitten, A. Dvořák. Trenér: Kořínek.