Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FC Vysočina Jihlava - AC Sparta Praha B

Každý zápas v extralize je bojem o život, soptil Országh po kolapsu s Pardubicemi

Hodně rozčarovaný byl trenér hokejistů Litvínova Vladimír Országh po úterní domácí porážce 4:7 v 6. extraligovém kole s Pardubicemi. Utkání zlomila druhá třetina, kterou Severočeši prohráli ostudně 0:6. Čtyřiačtyřicetiletý kouč věří, že náprava přijde už ve čtvrtek, kdy jeho svěřence čeká předehrávka 7. kola na ledě pražské Sparty.

Trenér Vladimír Országh na střídačce hokejistů Litvínova
zdroj: ČTK autor: Hájek Ondřej

"Musíme si uvědomit, že liga je tak vyrovnaná, že každý zápas je bojem o život. Třikrát vyhrajete a můžete se posunout o pět míst nahoru. Třikrát prohrajete a klesnete o pět míst dolů. Musíme jít s vyceněnými zuby do každého duelu, nejen však dvacet třicet minut, ale šedesát. O každý bod se musíme poprat daleko více, než jsme předvedli s Pardubicemi, hlavně pak v té druhé třetině," řekl Országh.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Litvínov – Pardubice

Kolaps ve druhé části, do které vstupovalo jeho mužstvo s vedením 1:0, byl pro něj nepochopitelný. "Máme doma těžkého soupeře, zvládneme první třetinu a jsme tam, kde jsme chtěli být. Věděli jsme, že Pardubice ve druhé třetině přidají, ale nastoupili jsme laxně hned do prvního střídání. Byl tam faul a pak to šlo střídání za střídáním. Byl to naprostý kolaps, nekoncentrovanost...," štvalo Országha.

Litvínovští prohrávali v čase 27:24 už 1:5. "První třetina přitom od nás snesla celkem slušná kritéria, pak ale přišel absolutní kolaps ve druhé, kde jsme dostali šest gólů. Během pěti minut jsme soupeři nahráli na čtyři pět gólů. To byly góly úplně zadarmo, nedůslednost, laxnost. Byla to od nás katastrofa," dodal bývalý útočník s bohatými zkušenostmi z NHL.

"Pro mě je to nevysvětlitelné. Těžká prohra. Musíme se z ní velmi rychle oklepat, protože zápasy jdou v rychlém sledu, ale absolutně nejsem spokojen s tím, co jsme předvedli. A je to pro mě obrovské zklamání," zopakoval Országh.

Řada změn nepomohla

Trenéři se snažili tým probudit i tím, že za stavu 1:3 sáhli ke změně v brankovišti - Denise Godlu nahradil Šimon Zajíček.

"Zkoušeli jsme vyměnit brankáře, což jsme využili i místo oddechového času, rychle jsme tam posílali lajny, ale kdokoliv tam šel, stejně následovala hned chyba, ztráta puku, špatná přihrávka, brejk, gól. Tam už pak nešlo nic moc vymyslet. I když jsme se to snažili nakopnout, už to šlo z kopce," přiblížil bezradnost na střídačce.

Třetí třetinu vyhráli Severočeši 3:1 a zmírnili alespoň hrozivý rozdíl ve skóre. "Byla pro nás přípravou na další zápas, na který jsme se chtěli naladit. A jsem rád, že jsme v ní alespoň trochu zvedli hlavu, i když soupeř už jen kontroloval situaci. Pro nás je to těžká prohra, z které se musíme rychle oklepat, ale už minule s Kladnem to nebylo ono. Musíme hrát úplně jinak," zdůraznil Országh.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy