Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FK Jablonec - FC Slovan Liberec

Kašík ve Zlíně pookřál, dostává pouze gól na zápas: Za klukama se mi chytá skvěle

Zdá se, že nepovedenou první polovinu sezony hodil za hlavu. Gólman Libor Kašík nyní pomáhá svými výkony hokejistům Zlína, protože při posledních třech vítězstvích pustil za svá záda vždy jen jeden puk. Navrátilec do kádru Beranů neuspěl na začátku sezony v Chabarovsku, nevedlo se mu ani v Brně, doma ve Zlíně je ale, zdá se, opět ve formě. Proti Mladé Boleslavi pomohl 42 úspěšnými zákroky k výhře 4:1.

Zlínský brankář Libor Kašík
zdroj: ČTK autor: Dalibor Glück

"Jsem typ brankáře, který má rád, když na něj jde hodně střel. V první třetině jsem měl štěstí, kdy se mi dvě gólovky soupeře otřely o beton, načež jsme vstřelili gól na 1:0. Podle mě to rozhodlo celý zápas," řekl Kašík po výhře 4:1.

Velkou zásluhu na třetí výhře Zlína však podle něj měli jeho spoluhráči. "Chytá se mi za klukama úplně skvěle. Ty čtyři zápasy, co jsem tady, mohu být spokojen s tím, jakou práci odvádí," podotkl šestadvacetiletý gólman, který si dobře uvědomuje vážnost situace Beranů.

Zlín totiž bojuje o postup do play-off. "Máme za sebou důležité zápasy, které rozhodují o úspěšné či neúspěšné sezoně. Momentálně mě se vší skromností nejvíc mrzí, že jsme nebodovali na ledě Sparty. Měli jsme na to," podotkl Kašík.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy utkání Zlín - Mladá Boleslav

Zlínští se posunuli na 10. místo, o skóre před Litvínov. "Ve Zlíně je už delší dobu play-off celou sezonu, body se musí sbírat, kde se dá. Je jedno, jestli jsou tři body od prvního nebo od posledního. Každý má o co hrát, každý zápas je těžký," uvedl Kašík.

Spokojený s jeho výkony je i asistent trenéra Martin Hamrlík. "V každém zápase zachytal dobře, je lepší a lepší. Doufejme, že mu to vydrží a zůstane na těch dvou gólech, což je maximum, co dostává. Když inkasuje dvakrát, jsme schopni dát více branek a bodovat," řekl Hamrlík. Při třech výhrách inkasoval Kašík vždy jen jednou.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy