Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Karlovy Vary se chtějí vyhnout baráži, pomoci má omlazený kádr

Karlovy Vary – Čtyři roky po sobě zachraňovali karlovarští hokejisté setrvání v extralize až na poslední chvíli v baráži. I letos jsou mezi adepty na případný sestup, veselejší sezonu však chce zajistit obměněný kádr s kapitánem Václavem Skuhravým a novým trenérem Janem Tlačilem.

Karlovarský Rudolf Huna v utkání s Brnem
zdroj: ČTK autor: Kolařík Stanislav

"Šance našeho týmu je těžké hodnotit. Ale věřím mu a doufám, že budeme hrát dobře. Máme hodně mladé mužstvo, takže předpokládám, že budeme hrát bruslivý hokej. Slabiny asi budou ve vyzrálosti. Uvidíme, jaké to bude," řekl Skuhravý, poslední pamětník vydařené sezony 2008/09, kdy Karlovy Vary získaly mistrovský titul. Od té doby se klub dostal jen jednou do předkola play-off.

Energii v létě dlouho hrozilo, že extraligu hrát vůbec nebude. Majitel klubu Karel Holoubek jednal o tom, že by licenci na soutěž prodal. Nakonec se však rozhodl, že bude tým pokračovat v lázeňském městě. Až v polovině července se tak prakticky začal tvořit kádr, v němž je řada odchovanců. Novým hlavním trenérem se stal Jan Tlačil.

Bývalý kouč Českých Budějovic, Mladé Boleslavi nebo Třince, který řadu let působil ve Švýcarsku, se už musí obejít bez pomoci brankáře Vladislava Habala, obránců Radima Bičánka, Michala Gulašiho a Jekabse Redlihse a útočníků Marka Haščáka, Rostislava Marosze, Petra Koblasy, Jaromíra Kverky, Martina Bartka, Jakuba Svobody nebo Rudolfa Huny. Na jejich místa přišli Denis Kindl, Radim Matuš, Petr Stloukal, Petr Šidlík a Tomáš Dujsík.

Značně obměněný kádr má za sebou vcelku vydařenou přípravu. Vyhrál šest z deseti zápasů, dvě prohry si připsal až po samostatných nájezdech.

"Chceme v extralize hned od začátku navázat na dobrou přípravu. Nebude to jednoduché, protože vstup je vždy těžký. Věřím, že se s tím popasujeme a nebudeme nervózní. A prodáme to, co v nás je a co jsme natrénovali," uvedl asistent trenéra Mikuláš Antonik.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy