Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Kam zamíří Plekanec? Kladno jej chce, Kometa bere spojení jako spekulaci

Začíná se řešit rébus, kde skončí po návratu ze zámoří zkušený útočník Tomáš Plekanec. O návratu na Kladno se mluví jako o jedné z možných variant a Rytíři o služby svého odchovance mají zájem. Po pátečním konci šestatřicetiletého centra v Montrealu a oficiálním ukončení kariéry v NHL mu ale také nebudou bránit v případném jiném angažmá v Česku. Další favorit je Kometa.

Tomáš Plekanec
zdroj: Reuters

"My jsme s Tomášem celoročně v kontaktu. Klub má o Tomáše zájem, to není žádným tajemstvím. U nás má dveře vždycky otevřené. Pro nás by byl jeho návrat obrovská věc. Ale nevíme, jak se rozhodne," řekl tiskový mluvčí Kladna Vít Heral.

Plekanec v pátek na tiskové konferenci v Montrealu uvedl, že bude hrát v Česku, ale možnosti dalšího angažmá zváží až po návratu domů. "Chci určitě ještě nejméně rok nebo dva hrát hokej. Uvidím, jaké budou možnosti. Chci si počkat, co se naskytne zajímavého, až se vrátím domů," prohlásil Plekanec.

Do Montrealu, kde strávil téměř celou kariéru v NHL, se vrátil po krátkém působení v Torontu. V červenci podepsal jako nechráněný volný hráč s Canadiens roční kontrakt na 2,25 milionu dolarů s možností vydělat na bonusech dalšího 1,25 milionu. Klub jej před ukončením kontraktu nabídl ostatním celkům v NHL, ale byl to jen formální krok.

"Chtěl jsem skončit v NHL jako hráč Montreal Canadiens. Pro mě neexistovala jiná volba než hrát ještě nějaký rok doma," uvedl Plekanec. V extralize se proslýchá především o zájmu Komety Brno. "Nevyjadřujeme se k tomu. Je to mediální spekulace," řekl tiskový mluvčí Komety Michal Chylík.

Stejně jako případní zájemci v extralize vyčkává na Plekancův návrat do Česka i Kladno. Pokud by se zkušený centr rozhodl hrát v nejvyšší soutěži, Rytíři jej pustí.

"Vždycky jsme vycházeli nadstandardně. Tomáš toho pro Kladno hodně udělal, přestože dlouhá léta působil v zahraničí. Takže je jasné, že bychom v případě jeho zájmu působit jinde mu jistě v něčem nebránili," dodal Heral.

Po odchodu v roce 2002 do zámoří působil Plekanec v dresu Rytířů ještě v extralize v sezoně 2012/13 při výluce NHL. Nastupoval tehdy v útoku s majitelem klubu Jágrem a Jiřím Tlustým a připsal si ve 32 zápasech 46 bodů za 21 branek a 25 asistencí.

Plekanec odehrál v NHL 1001 zápasů, drtivou většinu z nich v dresu Montrealu. Jen 17 duelů sehrál v Torontu, které se na konci února stalo jeho jediným dalším působištěm v NHL. V základní části nasbíral 608 bodů za 233 branek a 375 asistencí, v play-off má na kontě dalších 94 duelů a 53 bodů za 18 gólů a 35 asistencí.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy