Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Buly - debata expertů

Kalous vydržel v Mladé Boleslavi do 16. kola, poslední tým extraligy převezme Král

Vedení Mladé Boleslavi odvolalo hlavního trenéra Jiřího Kalouse. Poslední tým extraligové tabulky se dál trápí: z patnácti odehraných zápasů vyhrál jen čtyřikrát, vstřelil nejméně gólů a s výrazně záporným skóre 32:54 ztrácí na předposlední Vítkovice pět bodů. Středočechy nově povede bývalý hráč Bruslařského klubu Richard Král, jenž dosud vedl pardubické béčko v první lize.

Jiří Kalous
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Bruslařský klub nastoupí v pátek v Brně proti Kometě a v neděli v Karlových Varech a povedou jej dosavadní asistent trenéra Václav Pletka, který bude pokračovat i po Králově boku, a dočasně Martin Škaloud, jenž je kouč dorostenců Mladé Boleslavi.

Další duel potom čeká Mladou Boleslav až ve středu 15. listopadu, kdy bude hostit v dohrávce 16. kola Hradec Králové. Tento duel se měl hrát původně tento týden v úterý, ale kvůli virovému onemocnění v kádru Bruslařského klubu byl odložen.

"Jirkovi patří velký dík. V loňské sezoně nám hodně pomohl, o to víc nás mrzí, že to letos přes veškeré úsilí prostě nevyšlo," řekl generální manažer Mladé Boleslavi Jan Tůma. Středočeši prohráli devět z posledních deseti extraligových utkání.

"Jsme si vědomi, že Richard Král nepřichází ve vůbec snadné pozici, a bude na nás všech mu maximálně pomoct. A samozřejmě věříme, že on pomůže nám a že přinese impulz, který teď kabina tolik potřebuje. Zároveň je ale třeba dodat, že i přes výměnu trenéra drtivá většina práce a zodpovědnosti jde stále především za hráči," prohlásil Tůma.

Richard Král
zdroj: ČTK autor: Josef Vostárek

Mladá Boleslav doma nebodovala pětkrát za sebou a někteří fanoušci na závěr této neúspěšné série skandovali: "Kalous ven." Podle Tůmy se klub snaží stále dělat vše pro to, aby se tým zvedl.

"Chápu jejich rozhořčení, ale musím znovu zopakovat, že nikdo, ale naprosto nikdo z nás nic neodpískal a všichni jsme připraveni rvát se o lepší výsledky i postavení v tabulce. Nic nevzdáváme a děkujeme všem, kdo stojí při nás," doplnil Tůma.

V neděli klub oznámil rezignaci asistenta trenéra Petra Hakena, které předcházel v pátek domácí debakl s Mladou Boleslaví 0:8. V neděli se postavil na lavičku i sportovní ředitel Martin Ševc a Středočeši podlehli Vítkovicím 2:3. Králův realizační tým se bude ještě dotvářet. "Druhého asistenta po domluvě s klubem vybere sám v horizontu několika dnů," uvedl klub.

Třetí trenérská změna v extralize

Mladá Boleslav je třetím týmem, který v této sezoně mění hlavního kouče. Už 23. září rezignoval po třech zápasech Patrik Martinec v Kometě Brno a tým převzal asistent Jaroslav Modrý. O měsíc později odstoupil Miloš Holaň z Vítkovic a nahradil jej Pavel Trnka, který se o 14 dní dříve stal jeho asistentem.

Osmapadesátiletý Kalous, který je zároveň asistentem nového trenéra české reprezentace Radima Rulíka, převzal Mladou Boleslav v polovině ledna. Nahradil odvolaného Ladislava Čiháka. Skončil s týmem na 10. místě po základní části a vypadl v předkole play-off po porážce s Kometou 1:3 na zápasy.

O pět let mladší Král působil v Mladé Boleslavi v letech 2006 až 2010 jako hráč. Bývalý produktivní centr jako hlavní kouč působil v extralize v Pardubicích. Nejdříve v části sezony 2015/2016 a pak od listopadu 2020 do loňska. V minulé sezoně zůstal v Dynamu jako Rulíkův asistent a po letním příchodu Václava Varadi se přesunul k rezervě.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články