Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Švýcarsko - Česko

Jsem Třinečák, mám zvýšenou motivaci, přiznal střelec vítězné trefy Cienciala

Hokejový útočník David Cienciala se prvním gólem v semifinále play-off podílel na výhře Mladé Boleslavi nad Třincem, jehož je odchovancem. I díky němu Středočeši vyrovnali stav série na 2:2 a je tak jisté, že se oba týmy utkají ještě nejméně dvakrát. Bruslaři ve čtvrtém duelu uspěli i přesto, že opět inkasovali jako první.

David Cienciala a Jan Růžička se snaží zabránit třinecké střele do sítě
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

"Sice jsme dostali první gól zase my, ale já jsem to na střídačce vůbec neřešil. Dneska jsem z nás cítil, že nám to jezdí. Věřil jsem, že gól dáme a bude to zase bitva," řekl Cienciala po utkání, které Mladá Boleslav vyhrála 3:1.

Pětadvacetiletý útočník se pro zápas přesunul do elitní boleslavské formace k Davidovi Šťastnému. A právě souhra těchto dvou hráčů přinesla ve 26. minutě klíčový moment utkání, když Cienciala usměrnil Šťastného nabídku za záda brankáře Ondřeje Kacetla. "Trenéři udělali ráno menší změnu, chtěli tomu dát nový impuls. A prospělo nám to, obě lajny, kterých se změna týkala, se nakonec prosadily," pochvaloval si Cienciala, jenž si připsal druhý zásah v letošních vyřazovacích bojích a proti Třinci skóroval poprvé v kariéře.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih 4. semifinále Mladá Boleslav - Třinec

Hlavní rozdíl oproti středečnímu prohranému zápasu viděl ve zlepšeném pohybu Bruslařů. "Měli jsme prostě lepší pohyb než včera, tlačili jsme se víc do brány a hlavně jsme hráli už od první minuty. V tom minulém zápase jsme první třetinu prospali. Musíme se z toho ale poučit i do dalších zápasů," řekl Cienciala.

Celý zápas se hrál prakticky bez vyloučení. Každý z celků si připsal jeden dvouminutový trest, a to až v poslední desetiminutovce. "Nechceme pouštět Třinec do přesilovek, protože je mají smrtící. Dneska jsme měli jenom jedno vyloučení a to je super," pochvaloval si třinecký rodák a odchovanec, aktuálně působící na druhé straně barikády.

V neděli ho se spoluhráči čeká pátý zápas opět ve Slezsku. "Musíme dobře zregenerovat, protože nás čeká dlouhá cesta autobusem. V Třinci bude potřeba, abychom do zápasu dobře vstoupili," uvedl Cienciala s tím, že zápasy proti Ocelářům pořád vnímá jinak než proti jiným soupeřům. "Je to pro mě pořád speciální. Jsem Třinečák, vyrostl jsem tam a mám tam celou rodinu. Vnímám to jako zvýšenou motivaci," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy