Následuje
FIS magazín SP

Jedno prominutí, ale teď už Erat dostal trest. Za seknutí Rákose stojí jeden zápas

Už v prvním utkání čtvrtfinálové série hokejové extraligy mezi Kometou Brno a Hradcem Králové si Východočeši stěžovali na sekyru útočníka Martin Erata proti Petru Zámorskému. Tehdy jej předseda disciplinární komise Viktor Ujčík nepotrestal. Jenže v pátečním čtvrtém utkání, kdy Brňané doma porazili Mountfield 2:1, se dopustil hvězdný forvard dalšího sekání, tentokrát na Daniela Rákose. Verdikt zní stop na jedno utkání.

Útočník Komety Martin Erat
zdroj: ČTK autor: David Taneček

Sedmatřicetiletý hokejista tak vynechá sobotní čtvrtý duel série na domácím ledě, v němž může úřadující mistr Kometa při vedení 3:0 na zápasy zpečetit postup do semifinále.

Předseda disciplinárky se zabýval Eratovým zákrokem ve zkráceném řízení na základě podnětu královéhradeckého klubu. Zkušený útočník zhruba čtvrt minuty před koncem duelu, který brněnský tým vyhrál 2:1, sekl Rákose do nohou.

"Po prostudování videozáznamu (Ujčík) shledal, že hráč vedl svůj zákrok v čase 59:43 na protihráče, který nebyl v držení kotouče, a to v reakci na předchozí vzájemný souboj. Při zákroku se dopustil zjevného zásahu do oblasti podkolenních šlach, přičemž s cílem dosažení vyšší intenzity úderu před ním změnil úchop hole tak, aby ji držel oběma rukama," uvedl mluvčí svazu Zdeněk Zikmund.

Šéf disciplinárky Ujčík zastavil Eratovi za sekání činnost na jedno utkání a udělil mu pokutu ve výši 10 procent základní měsíční odměny. "Přihlédl přitom k tomu, že protihráč neutrpěl v důsledku zákroku zranění, stejně jako k tomu, že hráč Martin Erat byl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán," dodali zástupci komise.

Sestřih 3. čtvrtfinále play-off Brno - Hradec Králové

Disciplinárka potrestala bronzového medailistu z OH 2006 a dvojnásobného medailistu z MS Erata podruhé během měsíce. V závěru února dostal zkušený hráč šestizápasový distanc za faul na Tomáše Havránka z Karlových Varů, jenž si ze střetu odnesl otřes mozku a zlomený nos. Minulý týden výkonný výbor svazu Eratovi trest snížil o jeden duel a bývalý dlouholetý hráč NHL tak mohl nastoupit už v prvním utkání play-off, v němž měl původně chybět.

Ujčík se zároveň ve zkráceném řízení zabýval na podnět Komety zákrokem hradeckého Marise Bičevskise na brněnského gólmana Marka Čiliaka. Lotyšský útočník trefil slovenského brankáře do nohy, když se po zákroku zvedal ze země. Bičevskis přijde za podražení o deset procent z platu, vzhledem k "čistému rejstříku" ale dále disciplinárně trestán nebude.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy