Následuje
ODM 2020: Hokej

Je to jeden z největších talentů českého hokeje, uvedl na adresu Myšáka trenér Razým

Extraligový debut v 16 letech, dvou měsících a 20 dnech? Pro Litvínov se jedná o klubový rekord. Jan Myšák, největší talent tamní mládežnické líhně, prožil vítěznou premiéru v dresu chemiků v zápase proti Mladé Boleslavi (4:3). Překonal tak Roberta Reichla, který byl při prvním utkání mezi dospělými o sedm dní starší.

Jan Myšák
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

"Zažívám skvělé pocity a jsem šťastný, že jsme vyhráli. Pro nás je to hodně důležitá výhra na úvod sezony," řekl Myšák po své extraligové premiéře. V ní strávil na mladoboleslavském ledě 12 minut a 22 vteřin.

"Nechali jsme ho hrát skoro celý zápas. Až na tu závěrečnou osmiminutovku, kdy už jsme s vypětím všech sil obětavě bránili výsledek. To už přece jenom pro tak mladého hráče nebylo," komentoval první zápas svého mladého svěřence kouč Milan Razým.

"Viděli jsme jeho bodová čísla v dorostu. Proto jsme se rozhodli, že ho necháme přeskočit juniory a dáme mu šanci v áčku. Tu chytil za pačesy, tvrdě trénoval, a proto dostal šanci i v extralize. Je to jeden z největších talentů nejen litvínovského, ale i českého hokeje poslední doby," doplnil Razým.

Sestřih a ohlasy utkání Mladá Boleslav – Litvínov

Myšák poprvé naskočil ve druhé formaci po boku zkušených Františka Lukeše a Viktora Hübla, s kterými hrál už v přípravě. "Samozřejmě mi hodně pomohli. Taky mi říkali, abych nebyl nervózní. I já jsem si myslel, že nervózní vůbec nebudu, ale nakonec to na mě přece jenom padlo," komentoval své první minuty mezi českou elitou Myšák. "Bylo to úplně něco jiného než přípravné zápasy. Hodně diváků a také nasazení protihráčů. Moc jsem si to užíval."

Z ochozu mladoboleslavského stadionu ho sledoval i otec Petr, který je členem realizačního týmu Litvínova jako lékař. "To je samozřejmě skvělé, že dorazil a mohl u toho být se mnou," uvedl litvínovský mladík.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy