Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Norsko

I bod by byl dobrý, tři jsou luxus, radoval se Novotný po výhře nad Třincem

Třetím čistým kontem v sezoně se brankář Filip Novotný podepsal pod výhru Mladé Boleslavi nad mistrovským Třincem 1:0. Jedenatřicetiletý gólman si v utkání připsal 28 zákroků, podle statistik musel čelit více střelám než jeho protějšek Ondřej Kacetl, výraznější příležitosti ale likvidovat nemusel.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy utkání Mladá Boleslav – Třinec

"Kluci hráli fakt dobře dozadu a hodně mi pomohli. Hodně kotoučů jsem viděl a myslím si, že i Kácovi se na druhé straně dobře chytalo. Byl to zápas, kdy by asi moc gólů nepadlo. Za tři body jsme rádi, dole se tabulka hustí a potřebujeme každý bod," řekl Novotný.

Vyrovnaný duel rozhodl v čase 58:46 švédský útočník Tim Söderlund. "Říkal jsem si (ke konci základní hrací doby), že i bod nebo dva budou dobré. Samozřejmě, že jsem věřil a že jsme získali tři, to je luxus," uvedl rodák z Pelhřimova, který v Mladé Boleslavi působí první sezonu. "Měli jsme štěstí a děkujeme, že jsme vyhráli," pousmál se.

Novotný souhlasil s tím, že si soupeř nevytvořil velké gólové šance. "Byl to zápas, kdy přede mnou ani moc nestáli hráči. Třinec hodně stál ve středním pásmu a netlačil se dopředu. Až ke konci, když chtěl vyrovnat, tak napadali. Myslím si, že jsme to dobře odbránili," řekl.

Středočechy vedl počtvrté ze střídačky nový hlavní kouč Jiří Kalous a tým vždy bodoval, teď ale poprvé naplno. "Trenér to trochu uklidnil, netočí tolik lajny a celkově se to uklidnilo. Máme větší klid na hokejkách a doufám, že si budeme věřit dál. A hlavně sbírat bodíky," přál si Novotný.

Pokračovat v bodové sérii se bude Mladá Boleslav snažit v neděli na ledě Sparty, se kterou v sezoně dvakrát prohrála. "Domácí vzdávají hold, takže to bude něco specifického a musíme se připravit. Bude to těžký zápas a když urveme nějaký bodík, tak bude do tabulky zlatý," dodal Novotný a poukázal na fakt, že Pražané za dva dny chystají charitativní utkání na pomoc záchranářům, vojákům, policistům a hasičům.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články