Touchdown

Hradec Králové vyhrál v Českých Budějovicích a posunul se na páté místo

Hradec Králové vyhrál v předehrávce 44. kola na ledě Českých Budějovic 3:2. Po čtvrtém plném bodovém zisku za sebou se Východočeši posunuli v tabulce na páté místo. Motor je i nadále předposlední. Utkání rozhodla kuriózní branka Martina Štohanzla ve 45. minutě.

Sestřih a ohlasy utkání České Budějovice – Hradec Králové

Poprvé do kabin šly oba týmy již ve 14. minutě, kdy rozhodčí předčasně ukončili třetinu kvůli poškozené ledové ploše. Hned po návratu byl vyloučen Štencel a hosté první početní výhodu využili. Hrachovinu prostřelil obránce McCormack.

Druhá část pokračovala bez úpravy ledu a domácí rychle vyrovnali. V početní výhodě se prosadil tvrdou a přesnou střelou obránce Vráblík. Vedení hostům vrátil Chalupa, jenž dovezl kotouč k brankovišti soupeře a skóroval za pomoci odrazu od chráničů Hrachoviny.

I podruhé ale dokázali Jihočeši srovnat, 34 sekund po začátku třetí třetiny využil přesilovku kapitán Gulaš. Poté ale Motor zaplatil za nepozornost Hrachoviny, za jehož záda prošlo zblokované nahození Štohanzla z rohu hřiště. Při závěrečné power-play opět došlo na souboj Gulaše s Kiviahem a opět v něm uspěl brankář.

Motor České Budějovice - Hradec Králové 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 25. Vráblík (Štencel, Pech), 41. Gulaš (Doležal, Čachotský) - 15. McCormack (Blain), 38. Chalupa (Kalina), 45. Štohanzl. Rozhodčí: Hribik, Jaroš - J. Svoboda, Zíka. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. Diváci: 5654.

České Budějovice: Hrachovina - Vráblík, Štencel, Percy, Šenkeřík, Kachyňa, Bindulis - Gulaš, Pech, Čachotský - Valský, M. Hanzl, Vondrka - Doležal, Toman, Dzierkals - Tomeček, Raška, Strnad. Trenér: Čermák.

Hradec Králové: Kiviaho - McCormack, Jank, Blain, Kalina, F. Pavlík, Rosandič, Marcel - Lev, Cingel, Eberle - Werek, Lalancette, R. Pavlík - Jergl, Kevin Klíma, Perret - K. Lang, Štohanzl, Chalupa. Trenér: T. Martinec.