Buly - debata expertů

Hradec Králové přehrál České Budějovice 3:1 a získal doma poprvé tři body

Dvě třetiny dominantního výkonu stačily Hradci Králové v emotivním utkání k vítězství 3:1 nad Českými Budějovicemi. Góly vítězů dali Nikita Ščerbak, Radek Smoleňák a Aleš Jergl. Motor zachránil od vyššího přídělu brankář Dominik Hrachovina, v poslední části pak už porážku pouze korigoval Martin Hanzl.

Utkání Hradec Králové - České Budějovice
zdroj: ČTK autor: David Taneček

Královéhradečtí kvůli marodce povolali obránce Čápa a Piegla z partnerského Kolína. Utkání však bylo od začátku hlavně soubojem domácích útočníků s gólmanem Hrachovinou i jeho brankovou konstrukcí.

Lev v úvodní přesilovce napálil tyčku, po necelých třech minutách hry ale kombinaci s Cingelem přesně zakončil ruský útočník Ščerbak.

Mountfield zapisoval další velké šance dokonce i ve vlastním oslabení, kdy na Hrachovinovi ztroskotali Okuliar a Lev.

Slovák Okuliar po další chybě hostů napálil tyčku, obrovské trápení v koncovce podtrhl před pauzou kapitán Smoleňák.

Na druhé straně se brankář Růžička nejvíc zapotil ve chvíli, kdy vyjel proti kotouči a bolestivě se srazil s Cingeľem.

Domácím pomohla až v úvodu prostřední části druhá přesilová hra za nesportovní chování českobudějovické střídačky, kterou Smoleňák využil hned po osmi sekundách.

Soupeři se zdálo, že Hrachovina už měl puk pod kontrolou, nicméně s trenérskou výzvou hosté neuspěli. Proti přečíslení Okuliara s Kevinem Klímou už zase brankář Jihočechů exceloval.

Obhájci extraligového bronzu si nepomohli ani 27 sekund dlouhou převahou pět na tři, kdy Hanzlovu střelu zastavila tyčka. V plném počtu Hradec dominoval.

Chvíli po dalších nevyužitých "tutovkách" Okuliara a Kevina Klímy se prosadil Jergl, při jehož pokusu měl Hrachovina zakrytý výhled. Jergl stejně jako Ščerbak skóroval poprvé v sezoně.

Cestu za vítězstvím si Východočeši zkomplikovali svými fauly. Růžičkovi tak znovu uniklo první čisté konto.

Při vyloučení Kevina Klímy ho ve 46. minutě poprvé překonal Hanzl, jenž dostal do středu hřiště ideální přihrávku od Pecha.

Rovnou čtyři minuty si pak odpykával Lev po faulu vysokou holí na Gulaše. Českobudějovický útok byl ale v křeči, nepomohla mu ani závěrečná hra bez brankáře.

V ní naopak obdržel už druhý trest za komentáře k rozhodčím trenér Modrý, což naděje hostů definitivně ukončilo.

Hradec Králové - Motor České Budějovice 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Ščerbak (Cingeľ), 21. Smoleňák (Lev, Blain), 31. Jergl - 46. M. Hanzl (Pech, Dzierkals). Rozhodčí: Kika, Veselý - Gerát, Hynek. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:1. Diváci: 3673.

Hradec Králové: J. Růžička - Blain, Nedomlel, McCormack, Kalina, Čáp, Jank, Piegl - Ščerbak, Lalancette, Zachar - Lev, Cingeľ, Smoleňák - Jergl, Kevin Klíma, Okuliar - Pajer, Štohanzl, R. Pavlík. Trenér: T. Martinec.

České Budějovice: Hrachovina - Vráblík, Štencel, Šenkeřík, Kachyňa, Hovorka, Bindulis - Gulaš, Pech, F. Přikryl - Valský, Z. Doležal, Koláček - Karabáček, M. Toman, Dzierkals - V. Tomeček, M. Hanzl, Strnad. Trenér: Modrý.