Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Univerzitní osmy

Hradec Králové nakonec vyjednal top posilu do obrany. Vypomůže mu Hronek

Tak přece dohoda klapla. Hokejisty extraligového Hradce Králové posílí v úvodu extraligové sezony obránce Filip Hronek z Detroitu. V Česku může reprezentační bek hrát kvůli pozdějšímu startu NHL.

Filip Hronek
zdroj: ČTK/AP

"I když jednání a dotažení tohoto transferu trvalo delší dobu, již od začátku bylo jasné, že klub i Filip mají zcela jasno o vzájemné spolupráci, jelikož Filip do Hradce prostě patří. Dohoda o podmínkách jak mezi klubem a hráčem, tak mezi Detroitem a Hradcem byla vcelku rychlá," uvedl generální manažer Mountfieldu Aleš Kmoníček.

Odchovanec Hradce Králové působí v zámoří od roku 2016. V minulé sezoně byl pevnou součástí Red Wings a aktuálně má na kontě 111 zápasů v elitní kanadsko-americké soutěži.

"Je to super, bude hezké si po dlouhé době zahrát zase doma. Už se na to moc těším. Je to nějakých sedm měsíců, co jsem nehrál zápas, takže se i na zápasy těším jak malý kluk. Doteď jsem se chystal individuálně, nyní se připojím k mužstvu a budu trénovat s klukama," řekl Hronek.

Kdy se Hronek objeví poprvé v hradeckém dresu, není momentálně jasné. Východočeši vypadli ve čtvrtfinále letního poháru a další program přípravných zápasů ještě neoznámili. Úvodní zápas extraligy je čeká 17. září, kdy se představí v Českých Budějovicích.

"Ve Filipovi získáváme rozdílového obránce, který si za poměrně krátké působení v NHL získal velký respekt a důležitou pozici v Detroitu a má před sebou velkou hokejovou budoucnost," uvedl Kmoníček a očekává, že Hronek týmu v obraně výrazně pomůže. "Předběžně jsme domluveni, že naskočí minimálně do jednoho přátelského utkání před začátkem extraligy," sdělil hradecký manažer.

Účastník dvou seniorských mistrovství světa odehrál v české nejvyšší soutěži dosud 41 zápasů a připsal si čtyři asistence. "Tým tady vypadá super, uvidíme, jak si to všechno sedne na ledě. Pokud jde o ambice, ty osobní neřeším. Hlavně, aby se vyhrávalo," dodal Hronek, který by se zpět do zámoří měl přesunout v listopadu. NHL ale ještě podobu sezony 2020/21 oficiálně nepředstavila.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy