Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Diamantová liga 2024

Horší třetinu jsme asi neodehráli. V hlavách to musíme totálně změnit, soptil Holaň

Tak tohle se nepovedlo. V poslední sezoně druhý tým po základní části a po konci play-off celkově čtvrtý celek extraligy nezvládl začátek nového ročníku. Vítkovice nepotvrdily roli favorita a s Karlovými Vary doma prohrály vysoko 2:6. Ostravané pykali zejména za špatnou úvodní dvacetiminutovku.

Vítkovický trenér Miloš Holaň promlouvá ke svým svěřencům
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

Nebylo divu, že vítkovický trenér Miloš Holaň byl po zápase nespokojený s výkonem a nasazením svých svěřenců. "Nastoupilo mužstvo profesorů. Takhle se to s námi vezlo od prvního gólu, kdy jsme nepokryli volného hráče před bránou. Dva úplně zbytečné fauly, znovu góly. Čtyři nula třetina… Myslím si, že horší třetinu jsme asi ani neodehráli," nehledal Holaň výmluvy a připomněl, že hostující Západočeši šli do kabin s pohodlným náskokem.

Do dalšího duelu, kdy se Ostravané představí na ledě Mladé Boleslavi, očekává Holaň změnu v přístupu mužstva. "Je před námi ještě 51 kol, ale my to musíme v hlavách totálně změnit. Pokud nebudeme hrát tak, jak hrály Vary, a pokud bude sedět dvacet borců v kabině po zápase a nikoho nic nebolí, tak to je to špatné," kritizoval Holaň.

Ostravané sice ve druhé třetině snížili na rozdíl dvou branek, ale víc už nestihli. Naopak Západočeši přidali další branky a odvezli si hladkou výhru na startu sezony. "Měli jsme výborný nástup, potrestali jsme vítkovické chyby. Samozřejmě podle toho se pak zápas vyvíjel," těšilo dvougólového útočníka Karlových Varů Tomáše Rachůnka.

Z výsledku nechtěl domácí útočník Marek Kalus dělat velkou vědu. "Karlovy Vary daly gól de facto ze všeho, bohužel. Já bych řekl, že to byl opravdu zápas blbec. Ale je to jenom první zápas z mnoha, musíme nasadit hlavy na neděli a nic se neděje," uvedl Kalus.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články