Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Hořava má se Spartou první výhru. Nestihl jsem ale přinést vůbec nic, usmíval se

Svůj návrat na střídačku Sparty s výhrou nespojoval. Hokejový trenér Miloslav Hořava zažil vítěznou premiéru. Pražané pod vedením staronového kouče, který v úterý nahradil odvolaného Pavla Pateru, vyhráli na ledě Karlových Varů 5:1 a ukončili sérii šesti porážek. Hořava před utkáním vedl tým jen na jednom klasickém tréninku.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy utkání Karlovy Vary – Sparta Praha

"Já jsem nestihl přinést vůbec nic. V žádném případě, to ani nejde," pousmál se Hořava po utkání. "Už dva poslední zápasy nehrálo mužstvo úplně špatně, i když je prohrálo. A dnes? To se tak prostě sejde. Zachytá vám gólman a z šancí, které jsme měli, se nám podařilo dát gól. Proto jsme získali tři body. Já jsem tam ale nepřinesl vůbec nic," podotkl jedenašedesátiletý trenér.

Hokej fokus podcast mimo jiné o angažování Miloslava Hořavy:

Sparta byla před návratem Hořavy na střídačku předposlední a naplno bodovala naposledy v polovině října. V posledním utkání před reprezentační přestávkou proti vedoucím Pardubicím a po pauze na ledě Třince ale hrála vcelku dobře. Vždy ale o gól prohrála.

"Já jsem to až tak bedlivě nesledoval, ale Sparta má velice dobré hráče. A víte, jak to je. Někdy se to sejde. Po jednom zápase ale nedokážu říct, jak to je. Je strašně brzy," řekl Hořava, jenž v minulé sezoně vedl Pražany společně s Josefem Jandačem. Po porážce ve finále play-off ale oba v klubu skončili.

Sparta byla bez hlavního trenéra celou reprezentační přestávku, Hořava poté chyběl i na utkání v Třinci. Teď bude mít čas s týmem pracovat. Pražané v neděli nehrají a další zápas je čeká až v pátek 25. listopadu, kdy se doma utkají s Libercem.

"To, že teď budeme mít čas, je pro nás strašně důležité. Čas potřebujeme. Na co se chceme zaměřit? Na všechno," rozesmál se Hořava. "Kdybych řekl jednu věc, tak si budete říkat: To je trouba. A co támhle ty další? Proto se musíme zaměřit úplně na všechno," řekl Hořava, jenž povede Spartu společně se švédským koučem Hansem Wallsonem. Ten by se k týmu měl připojit v pondělí. V příštím týdnu budou Pražané řešit i celkové složení realizačního týmu. "Teď nemám jasno vůbec o ničem. Vše se událo tak rychle, že vše budeme řešit," dodal.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články