Následuje
HC Dynamo Pardubice - Bílí Tygři Liberec

Honzík? To byl Igor Murín v nejlepších letech, označil Bartošák litvínovského gólmana za posunutí branky

Velkou kontroverzi způsobil moment ze 33. minuty utkání mezi Třincem a Litvínovem v rámci 17. kola, který nakonec ovládli domácí Slezané 2:0. Za stavu 1:0 dosáhli Oceláři gólu, který ale rozhodčí neuznali kvůli posunuté brance. Z ukotvení ji vychýlil hostující gólman David Honzík a jeho kolega na druhé straně Patrik Bartošák se domníval, že úmyslně. Po zápase ho přirovnal k Igoru Murínovi, který se podobnou situací neslavně zviditelnil.

Brankář Litvínova David Honzík v utkání proti Třinci
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

Celou situaci si prohlédl i videorozhodčí a puk podle něho přešel čáru až v momentě, kdy už byla branka pár centimetrů mimo svou pozici. "Mám v tom naprosto jasno. Šlo to vidět, úplně bez debaty. Mně se to taky ve třetí třetině párkrát stalo, že mi tyčka vypadla, protože úchyty jsou na té straně malé. Nechci ho nějak napadat, ale toto byl Igor Murín v nejlepších letech," prohlásil Bartošák.

Litvínovský gólman se dušoval, že neposunul branku schválně. "Když to tam není pořádně navrtané? Já se o branku normálně opřel a vypadla. Patrikovi se stalo úplně to samé, nic bych v tom nehledal," řekl Honzík.

Když se dozvěděl, že ho Bartošák nazval po zlínském gólmanovi, pousmál se. "Tak se po mně asi opičil, taky to tam vyhodil dvakrát a je taky v tom případě Igor Murín. Schválně to nedělám, když to nedrží, tak to nedrží," dodal.

S třineckým mužstvem neuznaný gól nezamával. O čtyři minuty později upravil Petr Vrána skóre na konečných 2:0. "Existuje slovo karma. To se ukázalo," pronesl Bartošák, který si připsal druhou nulu v sezoně. "Podali jsme super výkon. Celý zápas jsme kontrolovali, od první do poslední minuty jsme byli lepší. Bohužel Igor Murín na druhé straně jim pomohl. Ale nestačilo to," pokračoval.

Bartošák kryl v utkání 26 střel, polovinu z nich v úvodní třetině, ve které měl nejvíce práce. Třinecký gólman schytal ve 12. minutě i ránu do masky.

"Těsně před zápasem jsme se bavili, ať si dávám pozor na Petružálka, protože má bombu. A on mi to přímo z mezikruží poslal na lícní kost. Mával jsem na rozhodčího, asi to přehlédnul, pak se mi šel omluvit. Stává se, má plno jiné práce. Chvilku mě to bolelo, lícní kost bude mít možná malou modřinku, ale to je jedno. Vyhráli jsme, to je důležité," řekla česká brankářská jednička na posledním mistrovství světa.

Litvínov se odhodlal ke hře bez gólmana už v 58. minutě, Bartošákovi při jednom zákroku blesklo hlavou, že mohl zkusit poslat puk přes celé hřiště do prázdné branky. "Byla tam ta myšlenka. Ale kdybych to z břicha vyklepal dřív, tak bych to stejně spíš dal Milanovi (Douderovi), co mi sjížděl. Přece jenom hráčská střela by byla přesnější, tvrdší a hlavně vyšší než ta moje," vysvětlil.

Bartošák byl v předchozím startu po dvou laciných gólech střídán. Týden stará záležitost ale na něm nezanechala žádné negativní stopy. "Chytá se mi poslední dobou dobře, až na ten jeden zápas z posledních pěti, který se v Plzni nepovedl. Jinak se mi chytalo super," uzavřel.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy