Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Holíka zlákal Čerepovec, útočník teď ale myslí na souhru s Voráčkem a Červenkou

Zlín - Útočník Petr Holík odchází z extraligového Zlína do Čerepovce. Pětadvacetiletý reprezentant, který v současnosti bojuje o start na mistrovství světa, využil výstupní klauzule ve smlouvě s PSG a vydá se na první zahraniční angažmá.

Petr Holík v utkání s Třincem
zdroj: ČTK autor: Dalibor Glück

"Angažmá v Čerepovci bude pro mě novou zkušeností. Mám už určitý věk a je na čase zkusit něco nového, když se naskytla tato možnost. Sedm let jsem hrál extraligu pouze za mateřský klub a neopouští se mně zlínský hokej lehce. Čeká mě ale nová zkušenost, velká výzva a půjdu to zkusit," uvedl Holík.

Holík byl v této sezoně druhým nejproduktivnějším hráčem Zlína v základní části. V 50 zápasech nasbíral 35 bodů za 16 branek a 19 asistencí. Další dva góly a pět asistencí přidal v utkáních skupiny o umístění na 11. až 14. místě.

Dres Čerepovce doposud oblékal brankář Jakub Kovář, který však po sezoně skončil. Holík je zatím jediným Čechem na soupisce Severstalu pro příští ročník KHL.

"Čerepovec se poslední čtyři roky nedostal do play-off. Tým se přes léto hodně změní. Mají velké ambice postoupit do vyřazovacích bojů. O samotné město jsem se zatím nezajímal, nicméně určité poznatky a informace mám. Čeká mě i osobní zkušenost, protože jsem v Rusku nikdy nebyl. Hrál jsem pouze v Bělorusku," řekl Holík.

V elitní formaci? Posun o krok dál

Momentálně ale má jiné priority než myšlenky na Čerepovec. Připravuje se totiž s reprezentačním týmem na mistrovství světa. Trenéři jej pro České hokejové hry zařadili do centru elitní formace s Jakubem Voráčkem a Romanem Červenkou. Holík tak zaujal pozici, která je připravená pro Tomáše Plekance. Hvězdná posila z NHL se však k týmu připojí až v dějišti šampionátu v Paříži.

"Nejsem zvyklý hrát s takovými hráči," řekl Holík s úsměvem. "Tohle mě může posunout zase někam dál. Roman Červenka i Kuba Voráček jsou výborní hráči, takže můj úkol bude, abych jim to moc nekazil a co nejvíc jim pomohl," doplnil pětadvacetiletý útočník.

Spolupráci s Červenkou a zejména s Voráčkem si zatím pochvaluje, i když spolu absolvovali jen dva tréninky. "Uvidí se, jak to bude vypadat v zápase. Ale už během toho si rychle všimnete, jak výjimečný je to hráč. Jeden z nejlepších v NHL. Je hrozně rychlý, což mi docela vyhovuje," uvedl Holík. "Jsem zvědavý, jak nám to půjde v zápase. Snad to bude dobré," doplnil.

Odchovanec Zlína je v přípravě reprezentace od samého začátku v březnu. Zda se dostane na MS, nad tím nyní nepřemýšlí, soustředí se jen na nadcházející turnaj. "Je to výzva pro každého. Asi to blízko je, už jsem tady šestý týden. Ale od prvního týdne jsem se nekoukal na to, jestli pojedu na mistrovství, nebo ne. Soustředím se na turnaj, uvidím, kolik toho odehraji, a pak se uvidí," řekl Holík. Dobře si ale uvědomuje, že v současném kádru je přes 30 hráčů.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy