Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP v cyklokrosu Antverpy (závod žen)

Holík zareagoval na kritiku čtyřmi body: Zdravá naštvanost tam byla

Že by nedohrál zápas kvůli výkonnostním problémům? To dlouho nezažil, ale paradoxně to Petra Holíka nakoplo. Výraznou postavou hokejistů Brna při dnešní výhře nad Mladou Boleslaví 6:1 byl centr druhého útoku, který dal dva góly a na další dva přihrál. Nejlepším způsobem tak zareagoval na nedělní nepovedený zápas ve Zlíně, kdy jej trenér Jiří Kalous nechal od druhé třetiny sedět na střídačce a po utkání kritizoval celý tým za prohru 3:5.

Petr Holík
zdroj: ČTK autor: Luděk Peřina

"Já jsem to neřešil, to je věc trenéra. Připravoval jsem se na tento zápas a vyšlo to. Zabojovali jsme a vyhráli, takže jsme sílu našli a zareagovali tak na dvě prohry za sebou," řekl Holík.

Kritiku kouče na sebe osobně nevztahoval. "Každý hráč chce hrát, když vás pak trenér posadí, nebo nedá tolik prostoru, tak tam zdravá naštvanost je," připustil Holík.

Přiznal také, že si k tomu museli v kabině všichni něco říct a to se podle něj projevilo hned v úvodu duelu s Boleslaví. "Chtěli jsme být aktivní, vlétnout na ně, ale ze zabezpečené obrany a nedat jim nic zadarmo. To, že jsme po první třetině vedli 3:0, bylo pro nás jen dobře, pak jsme kontrolovali celý průběh," hodnotil Holík.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy utkání Kometa Brno – Mladá Boleslav

Celý tým pochválil za defenzivní činnost a vyzvedl výkon gólmana Lukáše Klimeše. "Hráli jsme zodpovědně dozadu, dodržovali jsme, co jsme chtěli, až na pár minut ve druhé třetině. Klimeš nás podržel a měl na výhře velký podíl," prohlásil.

Holík za dnešní zápas vstřelil dvakrát více gólů než v dosavadním průběhu ligy, celkem má na kontě vedle 13 asistencí tři góly. "Já střílím furt, v každém zápase jsem měl šancí na gól, byla to otázka času, kdy to tam padne. Doufám, že se neutlumím a bude to pokračovat," přál si.

Sezonu zatím hodnotí jako nevyrovnanou. "Odehrajeme super zápasy, ale vlastními chybami si to prohrajeme. Dnes jsme konečně mohli odehrát zápas v klidu a věřím, že si to fanoušci užili," řekl.

Kometu nyní čeká těžký závěr týdne. V pátek hraje na ledě Pardubic a v neděli hostí mistrovský Třinec. "Budou to těžké zápasy. Musíme hrát svoji hru a věřit, že nám to půjde," uvedl brněnský centr.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy