Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Hokejisté Pardubic jsou čistí, testy na drogy i doping dopadly negativně

Testy na covid-19 nejsou jediné, které podstoupili hokejisté extraligových Pardubic. Vedení klubu v pátek otestovalo hokejisty i kompletní realizační tým na přítomnost dopingu či drog. Dynamo se tak rozhodlo poté, co byl minulý týden z kádru vyřazen útočník Robert Kousal, jenž měl podle informací MF Dnes při policejní kontrole pozitivní orientační test na kokain.

Majitel Dynama Pardubice Petr Dědek
zdroj: ČTK autor: Josef Vostárek

Páteční testy, kterých se zúčastnil i Kousal, byly ve všech případech negativní. Hráči i trenéři podstoupili podle klubového webu biochemický test na doping a psychotropní a omamné látky ráno před tréninkem.

"Čekáme na konečnou zprávu Policie ČR a o dalším postupu ohledně Roberta rozhodneme s definitivními výsledky jejich testů. Pro nás je nejdůležitější zprávou, že testy všech hráčů a realizačního týmu jsou negativní," konstatoval člen představenstva Dušan Salfický.

Majitel klubu Petr Dědek již minulý týden uvedl, že pokud se informace o Kousalově pozitivním testu potvrdí, jeden z nejlépe placených hráčů v klubu předčasně skončí. "Pokud se oficiálně prokáže pozitivní test na drogy, okamžitě s ním ukončíme smlouvu," napsal Dědek na Twitteru.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy