Maxa liga 2024/2025

Hokejisté Hradce oplatili v přípravě Slovanu porážku a Plzeň porazila Kladno

Hokejová extraliga se blíží a přípravy týmů vrcholí. Hradec Králové porazil Slovan Bratislava 6:3 a oplatil mu tak porážku z předešlého vzájemného zápasu. V dalších zápasech vyhrála Mladá Boleslav v Karlových Varech 1:0, Plzeň ve své hale přehrála Kladno 4:2, Olomouc zvítězila ve Vítkovicích 5:2 a Liberec porazil v prodloužení Lausanne 6:5.

Hradec Králové – Slovan
zdroj: mountfieldhk.cz

Hradec Králové prohrál minulý týden v Bratislavě 2:4, doma byl ale úspěšnější. Dvěma góly se na výhře Východočechů podíleli David Šťastný a Aleš Jergl, který si navíc připsal i asistenci. Mountfield uspěl po sérii tří porážek.

Dvougólový střelec pomohl k výhře také Plzni, která sice prohrávala s Kladnem 0:2, ale dokázala zápas otočit. Dvě branky vstřelil Jan Schleiss. Rytíři tak padli po předešlých třech výhrách.

Sestřih utkání Hradec – Slovan Bratislava

"Vůbec jsme neměli pohyb, první dvě třetiny nás Kladno přebruslilo, těžko říct, čím to bylo. Byli všude rychleji. Určitě nás nakopla bitka Maldy (Daniela Maláka), klobouk dolů před ním. Před třetí třetinou jsme si ještě něco řekli v kabině a následně to bylo lepší," řekl plzeňský obránce Petr Zámorský na klubovém webu.

Stejná série skončila i v Karlových Varech, kde Energie prohrála s Mladou Boleslaví. Vyrovnané utkání rozhodl přesilovkový gól Filipa Pyrochty, čisté konto udržel Dominik Furch. Bruslaři tak v přípravě pokračují ve střídání výher a porážek.

"Neskórovali jsme, což samozřejmě není dobrý signál. Trochu nás to ale vrátilo na zem a vidíme, že to nepůjde samo. Musíme dále makat, je před námi ještě hrozně moc práce. Samozřejmě to není dobrý výsledek, ale stále je to příprava a viděli jsme, na čem musíme zapracovat. Jdeme dál," řekl útočník Západočechů Dávid Gríger.

Vítkovice se po zápasech ve Švýcarsku představily poprvé doma a prohrály s Olomoucí. Domácí sice dokázali snížit z 0:3 na 2:3, ale poté se opět prosadili Hanáci. Gólem a třemi asistencemi se pod výhru hostů podepsal obránce Jakub Sirota.

První zápas na turnaji v Yverdon-les-Bains zvládl vítězně Liberec. Bílí Tygři sice v souboji s Lausanne ztratili vedení 5:1, nakonec ale přece dokázali vyhrát. V 64. minutě duel rozhodl útočník Oscar Flynn.

Přípravná hokejová utkání:

Mountfield Hradec Králové – Slovan Bratislava 6:3 (1:2, 3:1, 2:0)
Branky: 4. a 24. Šťastný, 40. a 60. Jergl, 36. R. Pavlík, 49. Štohanzl – 13. Hoelscher, 18. Bjalončík, 31. Takáč.

HC Škoda Plzeň  Rytíři Kladno 4:2 (0:2, 1:0, 3:0)
Branky: 36. a 56. Schleiss, 44. Zámorský, 52. Söderlund – 7. Jarůšek, 8. Hanousek.

Energie Karlovy Vary  BK Mladá Boleslav 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 38. Pyrochta.

HC Vítkovice Ridera  HC Olomouc 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Branky: 34. Přibyl, 46. Lednický – 18. Sirota, 25. T. Černý, 28. Kohout, 47. Švrček, 53. Ministr.

HC Lausanne - Bílí Tygři Liberec 5:6 v prodl. (0:2, 3:3, 2:0 - 0:1)
Branky: 22. a 32. Pajuniemi, 30. Bayreuther, 45. Frick, 57. Suomela - 18. Thomas, 19. Rozsíval, 24. Kelly Klíma, 26. Zachar, 28. Handl, 64. Flynn.