Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Hned jsem věděl, že to půjde na video. Ale věřil jsem v gól, říká o rozhodující trefě Polanský

Útočník Jiří Polanský zajistil gólem v 57. minutě Třinci výhru ve třetím zápase semifinále play-off hokejové extraligy na ledě Plzně. Jeho přesilovkovou teč střely Martina Gernáta potvrdil až videorozhodčí, neboť byla na hranici hry vysokou hokejkou. Sedmatřicetiletý hráč si dobře uvědomoval, že jde o hraniční situaci, proto se ani hned neradoval a vyčkal na rozhodnutí arbitrů.

Jiří Polanský v dresu Třince
zdroj: ČTK/Ožana Jaroslav

"Byla to přesně taková střela, jakou od beka potřebujete. Lehká, vysoká, která mění směr a přiletí přímo na hokejku. Já jsem to sklepl a hned jsem věděl, že je to na hraně a (rozhodčí) půjde na video. Ale věřil jsem, že to bude gól. Kluci říkali, že jsme si ho zasloužili. Že karma bude dobrá. A byla," radoval se Polanský po utkání, které Oceláři vyhráli 3:2. Pořádně radovat se začal až po dlouhém prozkoumávání situace na videu.

"Na začátku jsem úplně neprožíval tu radost, protože jsem věděl, že se půjde na video. Na tréninku to ale trénujete, víte, kde zhruba je hranice, co si můžete a co nemůžete dovolit. Já jsem menší hráč, tyčku mám relativně vysoko, takže když mám ruce zvednuté, tak je furt platný gól," řekl 179 cm vysoký útočník. Třinec prohrál s Plzní úvodní dvě domácí utkání série, dnes ale podal mnohem lepší výkon.

Elektronická tužka: Rozhodující gól Polanského ve třetím semifinále

"Od začátku zápasu byla v kabině taková ta chemie, kdy cítíte, že je to jiné než předchozí zápasy. Dostali jsme první gól, což nás zbrzdilo, ale kdybyste cítili ten život a energii z kluků, tak byste věřili v naše vítězství, jako jsme věřili my. Dneska to fakt bylo cítit," uvedl Polanský. Přiznal, že výkony týmu v domácím prostředí jej překvapily. "Mysleli jsme si, že budeme lepší. V základní části jsme ale v Plzni odehráli dobrá utkání a jsem rád, že jsme na ně navázali," řekl.

Oceláři vyhráli na plzeňském ledě i třetí zápas v sezoně. Podle Polanského je poslední výhra nejcennější s ohledem na začátek semifinále. "Je to morální vzpruha, protože doma jsme neodehráli dobré utkání a roztlačit ten vlak je vždycky strašně těžké. Pro mě není důležité prostředí, ale jak se kluci semkli a bojovali. Když budeme takhle pokračovat, máme šanci na kterémkoli stadionu," podotkl.

Třinec si zároveň uvědomoval, že kdyby prohrával v sérii 0:3, byla by jeho situace hodně složitá. "Je strašně těžké jet za stavu 0:2 k soupeři na jeho hřiště, kde na vás celý stadion křičí a řve. A panuje tu dost nepřátelské prostředí. Na sportu ale není nic hezčího, než že se proberete do nového dne a všechno je úplně jinak. To nás čeká i příště. Nemůžeme žít z dnešního úspěchu, ale věřím, že to nakopne kluky, kteří dnes dali branky. A začnou se prosazovat. Ne třeba gólově, ale herně, daleko víc, protože to je důležité. Když budeme hrát naši hru, můžeme Plzeň hodně potrápit," dodal Polanský.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy