Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Havířov ani Frýdek neklapne. Polanský uzavřel hokejovou kariéru

V první lize už pokračovat nechce a bude se věnovat podnikání. Útočník Jiří Polanský, jehož jméno bylo dlouhodobě spjato s Třincem, uzavřel hokejovou kariéru. Osmatřicetiletý dvojnásobný mistr extraligy to potvrdil vedení prvoligového Havířova, které mělo o jeho služby zájem.

Jiří Polanský
zdroj: ČTK autor: Sznapka Petr

S Polanským po minulé sezoně, v níž si za 33 startů v extralize připsal jen gól a nahrávku, přestali Oceláři počítat. Dostal ale od klubu nabídku působit v partnerském Frýdku-Místku s tím, že by mohl Třinci vypomáhat.

"V podobném duchu jednáme i se stejně starým Martinem Adamským. Rozpočet je ovšem neúprosný a je těžké mít v týmu všechny hráče, které bychom si přáli nebo si to zasloužili. Takže také zde čekáme, jak se celá situace vyvine," řekl zkraje května sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek.

Zatímco Adamský nakonec vyslyšel volání Havířova, Polanský se rozhodl kariéru ukončit. "Byli jsme v kontaktu. Nechali jsme to otevřené do poloviny července. Nakonec nám Jirka volal, že se omlouvá a končí. Rozhodl se věnovat podnikání," uvedl pro deník Sport manažer klubu Pavel Zdráhal.

Brněnský rodák Polanský odehrál v extralize 950 utkání a připsal si v nich 550 bodů (223+327). V letech 2011 a 2019 dobyl s Třincem domácí titul. Nejvyšší soutěž hrál v sezoně 2002/03 také právě v Havířově, okusil i soutěže na Slovensku a ve Švýcarsku. Na kontě má též čtyři reprezentační starty.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy