Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Liga mistrů UEFA

Gólman Slavie po derby: Měli jsme velké sešívané srdce

Praha - Velkou pochvalu od vlastního gólmana Adama Svobody si za výkon v derby vysloužili hokejisté Slavie. V boji o naději na udržení šance na postup do předkola play-off dokázali svěřenci kouče Vladimíra Růžičky přetlačit v prodloužení pražského derby Spartu, přestože se museli obejít bez zdravotně indisponovaného Jaroslava Bednáře. Ke dvěma bodům dokráčeli obětavým a týmovým výkonem.

Adam Svoboda při derby se Spartou
zdroj: Letní olympijské hry autor: Michal Kamaryt

"Měli jsme velké sešívané srdce, bylo to vidět. Kluci hráli na hranici svých možností, obětovali se pro mužstvo," ocenil zkušený Svoboda, druhý nejstarší hráč sestavy Slavie po kapitánu Petru Kadlecovi. Litoval jen, že nadšený výkon nebyl oceněn plným bodovým ziskem za výhru v základní hrací době.

"Určitě jsme chtěli tři body, bohužel nakonec máme jenom dva, ale i tak jsme strašně spokojení. Taková výhra ale měla přijít mnohem dřív, takže máme trochu zvláštní, rozporuplné pocity," prohlásil Svoboda. "Měli jsme to rozehrané na tři body, po smolném vyloučení v závěru jsme bohužel inkasovali. Ve třech se to proti Spartě těžce brání," doplnil.

Sparta dosáhla na vyrovnání až v 55. minutě po trefě obránce Karla Kubáta při dvojnásobné přesilovce. A následně hrála ještě tři minuty klasickou početní výhodu. Přes několik dalších příležitostí ale neuspěla. "Místy měli tlak, dokázali nás zamknout v obranné třetině. Je to odraz toho, kde se Sparta nachází. Oni jsou v pohodě. Jejich beci si toho na modré dovolí hodně, to klobouk dolů," podotkl Svoboda.

Přes všechna slova chvály po gólu na 2:2 vyčinil obránci Janu Holubovi, který Kubátův projektil nechtěně tečoval. "Prdla mi trochu elektronka, musím se 'Holoubkovi' omluvit. Jeho obětavost je příkladná. Chtěl to chytit, Kubátovi ta střela nesedla, bohužel to trefilo obránce a puk změnil směr. Byla to moje chyba, měl jsem si trochu vyjet dopředu... Nemohu spoléhat na to, že puk neprojde," prohlásil Svoboda.

Vyrovnáno už přitom mohlo být mnohem dříve. Ve 42. minutě se na něho řítil osamocený Daniel Přibyl. Svoboda při navázání pohybu se zakončujícím útočníkem sice zachytil kotouč, ale následně téměř celý "zaplul" nechtěně do branky a ke slovu se dostal videorozhodčí. Svoboda si však byl jistý, že s pukem za brankovou čárou nebyl. "Tam nebylo o čem, ten puk jsem měl v betonu u kolenního chrániče, nohy byly před brankovou čárou," připomněl.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy utkání Slavia - Sparta

Na nějaký čas může jít o poslední derby pro dlouhodobého vládce slávistické střídačky Vladimíra Růžičku, který převezme reprezentaci po Aloisi Hadamczikovi. A jeho svěřenci jako kdyby mu už jen proto chtěli dopřát vítěznou radost.

"Intenzivně jsem se o tom bavili, teď to trochu utichlo, takže máme klid. Ale jsme profesionálové, tohle se děje všude na světě," zdůraznil Svoboda. "Musíme se s tím vyrovnat a být schopní podat maximální výkon v každém utkání," dodal.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy