Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Horokros

Extraligu čeká až měsíční pauza. Termíny nás limitují a do rozpisu se nevejdeme, varoval Řezníček

Až 13. listopadu by se mohla v případě platnosti současných zpřísněných opatření proti šíření nemoci covid-19 znovu rozjet hokejová extraliga podle ředitele Josefa Řezníčka. Situací při řadě nejasností pro nejbližší budoucnost se bude ve čtvrtek zabývat výkonný výbor Českého hokeje i představenstvo Asociace profesionálních klubů ledního hokeje.

Prázdné tribuny na stadionu Hradce Králové
zdroj: ČTK autor: Taneček David

Jasněji zatím nemají zástupci extraligy v otázce zákazu tréninků v halách ani po jednání předsedy Národní sportovní agentury (NSA) Milana Hniličky se zástupci ministerstva zdravotnictví.

"Je jasné, že rozhodnutí bylo vydané a omezuje hokej do 3. listopadu, tak jak to všichni čteme. Pracujeme na nějakých dvou variantách, ale potřebujeme se na to doptat klubů. Ve čtvrtek bude představenstvo APK a zasedá výkonný výbor, tam budeme ty věci probírat," řekl Řezníček.

Neměla si extraliga vyjednat výjimku z restrikcí? A jakým problémům bude kvůli nucené pauze čelit? Poslechněte si Hokej bez červené – podcast s Robertem Zárubou:

V pondělí se na mimořádné valné hromadě APK kluby dohodly, že požádají ministra zdravotnictví Romana Prymulu otevřeným dopisem o povolení tréninku v halách, a chtěly dosáhnout i obnovení soutěže. V ten den začal platit do 25. října zákaz všech soutěží v zemi a sportování ve vnitřních prostorách. Řezníček tak plánoval nový rozpis od 30. října. Již nyní se ale po dalším zpřísnění omezení prodloužilo, takže kluby čeká další jednání.

"Musíme se dohodnout na tom, jakým způsobem postupovat. Variant je několik a musíme do toho samozřejmě zakomponovat i péči o poskytnutí plnění partnerů. Bavit se o základní části, o předkole a play-off, co je pro kluby ve směru k partnerům přednější," uvedl Řezníček.

"Tím způsobem budeme směřovat úpravy, abychom se do toho vešli a nebyli nijak přeexponovaní. Sice nám pomáhá reprezentační přestávka od 3. do 13. listopadu, ale přesto nás termíny na to, co potřebujeme doplnit, velice limitují. Už se do toho rozpisu nevejdeme. Budeme muset někde nějaké termíny přidávat, dohledat si je, nebo něco krátit. To je otázka na kluby," doplnil ředitel extraligy.

Možnost tréninku jako zásadní záležitost

Nedostatek termínů podle něj nastává i přesto, že dnes zrušila sezonu Liga mistrů, v které se měly představit Liberec, Třinec a Sparta. Jestli se současné podmínky opět nezmění, mohla by extraliga přerušená po nedělních zápasech znovu začít 13. listopadu. "Tam to teď musíme posunout. Jeden termín bychom tak našli ještě v reprezentační přestávce," řekl Řezníček.

Přestože o omezeních tréninku ve vnitřních prostorách bylo rozhodnuto už ve čtvrtek, nemají zástupci extraligy stále jasno, zda je v této oblasti možné pro profesionální sport něco měnit. "Zkouší se to přes všechny možné varianty. Doufám, že se ta situace teď ke konci týdne trošku uklidní, že pánové budou mít nějakým způsobem ještě čas to hodnotit," uvedl Řezníček.

Možnost trénovat je pro hokejisty zásadní. "Doufáme, že budeme vědět více. Protože čím dřív, tím líp. Tréninky mají návaznost jak na extraligové zápasy, tak zápasy národního mužstva. Pokud extraligoví hráči nebudou připraveni na reprezentační akci, tak ta situace není dobrá," poukázal Řezníček i na plánovaný Turnaj Karjaly.

Od pondělní tiskové konference vlády se Řezníček a spol. snaží zjišťovat, co pro hokej nová nařízení znamenají. "Zatím je vidět, že to bylo všechno takové zmatečné. To rozhodnutí samozřejmě přišlo zase rychle, bylo to překotné. Není to asi úplně komfortní pro nikoho," uznal.

"Oni mají všichni starost, aby ta čísla (nakažených covidem-19) zastavili. Já si dovedu představit, že se tam sport, hokej a fotbal hází na druhou kolej, aby vyřešili věci, které je trápí. Potřebovali bychom vědět, děláme pro to všechno. Ale neboucháme na dveře, že chceme dovnitř, musíme se k té komunikaci nějakým způsobem dopracovat," dodal Řezníček.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy