Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Extraliga zná termín začátku nové sezony. Motor odstartuje návrat mezi elitu s Hradcem

Hokejová extraliga už zveřejnila plánovaný start nového ročníku. Nejvyšší soutěž by měla začít 18. září. Zda tomu tak ale skutečně bude, ukáže až čas a vývoj koronavirové pandemie v Česku.

Budějovičtí hokejisté
zdroj: ČTK autor: Pancer Václav

Hned úvodní kolo nabídne pikantní souboj mezi Českými Budějovicemi a Hradcem Králové. Byl to právě východočeský klub, který převzal extraligovou licenci od Jihočechů před ročníkem 2013/2014. Motor tak bude mít po vytouženém návratu mezi tuzemskou elitu po sedmi letech o další motivaci postaráno.

Vítěz základní části aktuální sezony z Liberce přivítá na svém ledě Pardubice, které se zachránily až v posledním kole. Další zachráněný celek z 52. kola, severočeský Litvínov, se zase představí ve Vítkovicích, které se pro změnu udržely díky výhře v předposledním zápase.

Zlín si s Olomoucí zopakuje souboj z odehraného předkola play-off, když po dvou duelech byly vyřazovací boje přerušeny za stavu 1:1 na utkání.

Extraliga začne v podobném termínu jako před rokem, kdy se úvodní kolo odehrálo 13. září. Základní část skončí 7. března 2021 a její součástí budou v listopadu, prosinci a únoru tři reprezentační přestávky, které určila Mezinárodní hokejová federace.

Plán B nebo C není. Všichni doufají ve variantu A

Základní herní program byl letos zveřejněn o měsíc dříve než před rokem, což umožnilo předčasné ukončení soutěže kvůli pandemii koronaviru. "Měli jsme rozlosování předpřipravené a jen jsme čekali na závěry od klubů, abychom mohli vše dodělat. Šlo nám zejména o vánoční termíny," řekl ředitel extraligy Josef Řezníček. Jednotlivé kluby využijí dřívější los k plánování akcí ve svých halách a multifunkčních arénách.

Rozlosování úvodu extraligové sezony 2020/2021:

Pátek 18. září - 1. kolo: Brno - Třinec, Karlovy Vary - Mladá Boleslav, Plzeň - Sparta Praha, Vítkovice - Litvínov, Liberec - Pardubice, České Budějovice - Hradec Králové, Zlín - Olomouc.

Neděle 20. září - 2. kolo: Mladá Boleslav - České Budějovice, Pardubice - Plzeň, Olomouc - Liberec, Litvínov - Brno, Třinec - Karlovy Vary, Hradec Králové - Vítkovice, Sparta - Zlín.

Vedení extraligy si podle Řezníčka dobře uvědomuje, že současná omezení mohou teoreticky zasáhnout i do další sezony. "Určitě s tím musíme počítat. Na druhou stranu my se chováme tak, že září je opravdu hodně daleko. Budeme reagovat na jakoukoliv situaci, která přijde z vládních kruhů, nebo na nějaká omezení. Pokud bychom nemohli hrát, jednali bychom o tom, jak soutěž odložit," připustil Řezníček a dodal, že na plánu B nebo C extraliga nepracuje. "To nemá cenu. Doufáme a všichni si přejeme, že bude platit plán A," řekl.

Zveřejněn byl jen program základní části, tedy 52 kol. Podoba nadstavbové části může ještě oproti sezoně 2019/20 doznat změn. Play-off a předkolo play-off by se mělo uskutečnit ve stávající podobě, není ale vyloučeno, že dojde k úpravě systému pro týmy na 11. až 14. místě po skončení základní části.

"Play-off nahoru asi bude neměnné, v části dole ale máme ještě nějaká okénka otevřená. O části po 52 kolech ještě můžeme jednat, je na to dostatek času. Máme anketu mezi kluby, ze které budeme také vycházet. Nemyslím si ale, že je to něco, na čem bychom teď museli bazírovat. Do podání přihlášek, což je 20. června, máme minimálně čas oznámit, jak se bude hrát," dodal Řezníček.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy