Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Vuelta a Burgos 2020

Extraliga se opět bude hrát pod širým nebem. Sparta v Drážďanech vyzve Litvínov

Extraliga nabídne zase jednou zápas pod širým nebem. Tentokrát se ale bude hrát mimo Česko. Hokejisté Litvínova a Sparty sehrají lednový soutěžní zápas venku v Drážďanech. Na utkání na fotbalovém stadionu místního Dynama může přijít více než 30 tisíc diváků, což by byl rekord soutěže. Tím je dosud 21 500 diváků z ledna 2016, kdy se právě Pražané představili v Brně za Lužánkami proti domácí Kometě.

Lukáš Klimek v utkání s Litvínovem
zdroj: ČTK autor: Ondřej Hájek

Zápas je naplánován na 4. ledna. Drážďanský stadion má pro fotbalové zápasy kapacitu 32 085 diváků. V tuzemsku se dosud hrálo pod otevřeným nebem vedle duelu v Brně již v roce 2011 na ploše plochodrážního stadionu ve Svítkově, kde Pardubice hostily Brno (17 140 diváků).

"Myšlenka uspořádat utkání pod širým nebem se nám líbila z několika důvodů. Především proto, že český extraligový klub nikdy v historii nehrál zápas v zahraničí v rámci soutěže, takže bychom byli první. Společně se Spartou jsme navíc jedni z nejtradičnějších soupeřů české nejvyšší soutěže a Sparta Praha je pojem po celé Evropě," uvedl generální ředitel litvínovského klubu Jiří Šlégr.

"Bude to velký hokejový svátek. Málokterému hráči se poštěstí zahrát si před takto velkou návštěvou, navíc pod širým nebem. Věřím, že nejen pro hráče to bude nezapomenutelný zážitek," uvedl nový sportovní ředitel Sparty a bývalý vynikající útočník Petr Ton.

Je nám líto, video expirovalo.
Litvínov se Spartou se utkají pod širým drážďanským nebem

"Měl jsem to štěstí, že jsem si poslední zápas pod širým nebem na českém území zahrál. Byl to neskutečný zážitek. Vracel jsem se po dlouhodobém zranění a dělal jsem vše pro to, abych si tento zápas nenechal ujít. Jsem rád, že si Litvínov vybral za soupeře právě nás," doplnil Ton.

Oba extraligové týmy odehrají první třetinu ve speciálních dresech. Vedle souboje dvou tradičních českých klubů proti sobě při této příležitosti nastoupí v rámci druhé německé ligy také týmy Dresdner Eislöwen proti Lausitser Füchse.

Na mimořádný zápas s vynikající diváckou kulisou se těší i německý kouč ve službách Pražanů Uwe Krupp. "V posledních letech se v drážďanském hokeji udělala spousta dobré práce a z Drážďan se stalo hokejové město. Věřím, že to bude skvělá podívaná. Jsem rád, že budeme hrát právě s Litvínovem. Zažil jsem čtyři zápasy, které vždy doprovázely velké emoce. Jsou to vynikající zápasy, na které se všichni těší," řekl Krupp.

V Drážďanech už mají s organizací utkání pod otevřenou oblohou zkušenosti. V lednu během sezony 2015/16 rovněž ve druhé lize na saské derby mezi domácími Drážďany a Weisswasserem zavítalo 31 853 diváků.

"Atraktivita utkání bude veliká. Můžeme vytvořit rekord v počtu diváků na stadionu, pokud se nám stejně jako Drážďanům povede přilákat na zápas třicet dva tisíc lidí, což by byl jednoznačně extraligový rekord. Byli bychom rádi, kdyby to tak dopadlo, uděláme pro to maximum," přál si Šlégr.

On-line předprodej vstupenek odstartoval dnes a ceny do litvínovských sektorů se budou pohybovat od 550 do 820 korun, přičemž vstupenka je vždy platná na oba zápasy.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy