Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1988: Hry v Soulu 2

Erat se cítí výborně. Věřím, že naskočí do sestavy co nejdříve, uvedl Zábranský

Vánoční dárek pro fanoušky Komety? Na extraligovém ledě by se mohl objevit ještě před svátky Martin Erat. Alespoň je o tom přesvědčen trenér a majitel brněnského klubu Libor Zábranský. Na podzim podstoupil zkušený útočník operaci ve Spojených státech, nyní už se připravuje v Brně. Půjde o další vylepšení týmu, který v minulých dnech posílili útočník Tomáš Vincour nebo další kouč Radek Bělohlav.

Útočník Komety Martin Erat
zdroj: ČTK autor: David Taneček

"Martin trénuje a cítí se výborně. Jeho návrat na led je reálný a věřím, že naskočí do sestavy co nejdříve," řekl Zábranský. Osmatřicetiletý Erat, jenž odehrál v NHL včetně play-off 931 utkání, v této sezoně ještě nehrál, nyní by ale měl být připraven Kometě opět pomoci.

Konkrétnější obrysy má návrat amerického útočníka Petera Muellera po říjnovém zranění ramena. Od začátku prosince už s týmem naplno trénuje a podle Zábranského by se mohl zařadit do sestavy už v pondělním zápase v Třinci. "Pokud ho pustí na led klubový lékař," dodal kouč.

Situaci v Kometě se věnoval i poslední Hokej fokus podcast:

Fanoušci Komety se mohou těšit také na návrat Marka Čiliaka, který je na hostování ve Zlíně, ale kvůli zranění nyní nechytá. "Doufám, že se uzdraví a 1. ledna ho přivítáme v Kometě v plné síle. Chci říct, že do konce této sezony nikdo z brankářů neodejde a budeme mít silnou brankářskou trojici. Chytat bude ten s nejlepší formou," uvedl Zábranský. Brněnský dres oblékne po návratu z Hradce Králové rovněž útočník Tomáš Vincour.

Od pondělního duelu na ledě mistrovského Třince bude mezi asistenty hlavního kouče patřit i bývalý trenér Pardubic Radek Bělohlav. "Radek zná svou roli, nijak se jeho příchodem nezmění pozice dalších asistentů Kamila Pokorného a Jiřího Horáčka," vysvětlil Zábranský.

Bělohlava zná z hráčského působení v Českých Budějovicích, společně získali tituly ve Vsetíně a Spartě. "Strašně důležitý je charakter člověka a aby zapadl do naší komeťácké rodiny. O tomhle u Radka nepochybuji. Stejně tak bych nepochyboval například u Pavla Patery nebo Jirky Dopity. Výborní lidé, vítězné typy. A nesnáší prohry, tak jako já," uzavřel Zábranský.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy