Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tour de France 2020

Energie si dává jako základní cíl play-off. Chválí posily z NHL Lauka a Kašeho a usiluje o Frka

V minulé sezoně měli solidně našlápnuto, aby překvapili. Něco podobného chtějí Karlovy Vary zopakovat i nyní. Letos se Energie do vyřazovací části extraligy dostala poprvé od roku 2011, ale v předkole za stavu 1:1 na zápasy s Hradcem Králové před startem domácích odvet kvůli pandemii koronaviru soutěž předčasně skončila. Klub s novou identitou a logem zatím skromně hlásí jako cíl play-off.

Zleva Jakub Lauko, David Kaše, Jakub Flek a Martin Weinhold se radují z gólu
zdroj: ČTK autor: Kubeš Slavomír

V nadcházející nesestupové sezoně půjdou první čtyři celky přímo do čtvrtfinále a dalších osm do předkola. "Chceme se porvat minimálně o play-off. To je náš základní cíl. Všichni v kabině pro to udělají všechno. Na co to bude stačit, se uvidí. Extraliga je extrémně vyrovnaná, sezona bude asi specifická. Uvidí se, v jakém režimu budou zápasy, jestli se budou nějaké odkládat," řekl asistent trenéra Tomáš Mariška.

Energie se musí vyrovnat s odchodem ofenzivních lídrů Tomáše Rachůnka a Dávida Grígera do Liberce. Pryč jsou i útočník Vojtěch Polák (Vítkovice) a obránci Vladimír Eminger (Bremerhaven), Matěj Stříteský (Plzeň) a kariéru přerušil Ondřej Šafář. Posilami na celou sezonu jsou v útoku Tomáš Redlich z Kladna, Jan Hladonik z Třince a v defenzivě Oldrich Kotvan z Liberce, Lukáš Pulpán z Plzně a Libor Zábranský mladší z Komety Brno.

Proč by mohly být Karlovy Vary překvapením základní části? Poslechněte si Hokej fokus podcast:

Dočasnými posilami jsou do opožděného startu severoamerických soutěží Jakub Lauko, který patří v NHL Bostonu, a David Kaše z Philadelphie. Velký zájem má klub o kanonýra Martina Frka, ale stále nezískal souhlas Los Angeles.

Na západě Čech doufají, že budou mít hráče ze zámoří v týmu co nejdéle. "Pomáhají nám jak v tréninku, kde zvýšili tempo a kvalitu, tak i v zápasech," pochvaloval si Mariška přínos Lauka s Kašem. Až odjedou, bude vedení podobu kádru řešit. "Nějaký výhled máme. Tým je samozřejmě vždycky živý organismus, který se bude vyvíjet i dál," podotkl Mariška.

"Některé hráče jsme vyzkoušeli. Dali jsme je pro větší vytížení do Sokolova, ale vím, na jakou pozici a kam je můžeme využít a že s nimi můžeme počítat. Teď jsme spokojení, jak je mužstvo poskládané. Víme, kam můžeme sáhnout, a případnému dalšímu posílení se bránit nebudeme," dodal.

V přípravě sehrály Karlovy Vary 10 zápasů, z nichž šest vyhrály a čtyři prohrály, z toho dvakrát podlehly v nastavení. Do extraligy vstoupí v pátek doma proti Mladé Boleslavi.

"V defenzivě jsme velmi slušně zapracovali na organizaci hry, neměli jsme vzadu zásadní problémy. V útoku nás trápila produktivita, na tom ale stále pracujeme. Na start extraligy bychom měli být připraveni dobře," uvedl Mariška.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy